12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 100. AUKCE 18. 4. 2010 OSTRAVAKutálek Jan slavný keramik, studoval soukromě malířství u R. Vejrycha a sochařství na AVU Praha u profesoraK. Pokorného, zastoupen ve sbírkách UPM Praha, GHMP, GVU v Chebu a jinde, řada výstav (Slovník Chagall)235 Tácek .............................................................................................................................................................................. 1 100 Kčstříbro tepané, zdobené bohatými rostlinnými ornamenty, na zadní straně nápis FROM TULSIDÁS KHIMJI 1943značeno platnou puncovní značkou, 12 x 17236 Toaletní dámská secesní souprava ........................................................................................................................ 900 Kčimitace ţelvoviny a perleti, bohatě zdobeno secesním dekorem, v sestavě: ruční zrcadlo, dóza s víkem na šperky, kartáč na vlasy,skleněná dóza na pudr, háček na utahování šněrovaček a dva nástroje na úpravu nehtů, vše včetně víka na skleněnou dózu,kolem roku 1900, průměrný stav, raritaTyto imitace byly svého času draţší neţ původní materiály237 Souprava likérová přátelská ................................................................................................................................. 1 500 Kčsklo bezbarvé čiré, zdobené broušením a rubínovou lazurou, jemná linková řezba, Čechy, Nový Bor, Karel Palda, okolo 1935,ARTDEKO, luxusní provedení, v sestavě: karafa se zátkou a dvě odlivkyvýška karafy 20,5cm238 Korbel s cínovým víčkem ....................................................................................................................................... 1 200 Kčkamenina modro-šedá, bohatě plasticky figurálně zdobená, vrchol víčka zdobený broušeným zeleným sklem, německý nápiskolem roku 1900, výborný stav, výška 20,5cm239 Lopatka a smetáček .................................................................................................................................................... 500 Kčkovový niklovaný plech zdobený rostlinným dekorem, počátek minulého století, souprava se pouţívala na smetání drobkůpři stolování, velmi dobrý stav,240 Talíř ................................................................................................................................................................................ 2 500 Kčporcelán ručně malovaný zlatem a fialovou barvou, květinový dekor, značeno MÍŠEŇ - Marcolini, kolem roku 1780-1812,sbírkový a muzeální kus, dva drobné oklepy na okraji, jinak stav dobrý, průměr 24cmOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 241-260241 Ovčáček Eduard (1933-)"Stěna - Písmena" ............................................................................................................................................................... 3 800 Kčmistrovská galerijní kombinovaná grafická technika, signováno, datováno 1982, náročná umělecká práce významného umělce,patrně jde o monotyp, 41 x 29,5 (50 x 35,5)Ovčáček Eduard malíř, grafik, sochař, fotograf, ilustrátor, narozen v Třinci, studoval u profesora P. Matejky na VŠVUv Bratislavě a jako host v ateliéru profesora A. Kybala na VŠUP v Praze, působil jako pedagog na FF UP v Olomouci,od roku 1991 pedagogicky působí na Katedře výtvarné tvorby PedF Ostravské university, od 2001 profesor, zastoupenv mnoha galeriích včetně Národní galerie v Praze (Slovník Chagall)242 Kapec Jaroslav (1924-1998)"Černá diagonála" .............................................................................................................................................................. 4 500 Kčmistrovská galerijní kombinovaná grafická technika, signováno, datováno 1996, název v obraze, výborná práce významnéhoumělce regionu, kvalitní adjustace, ve výřezu 58,5 x 40 (76,5 x 56,5)Kapec Jaroslav malíř, grafik, autor objektů, narozen v Ostravě, studia na AVU v Praze u Rady a Holého, čestný roku profesora K. Součka, člen mezinárodního uměleckého spolku Kontrast, vyučoval malbu na výtvarném oboru Lidovéškoly umění v Ostravě, zastoupen ve sbírkách GVU a Výtvarného centra Chagall v Ostravě, řada výstav, významný malíř,který výrazně přispěl k moderním směrům v českém malířství druhé poloviny minulého století (Slovník Chagall)_ 43 _