12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 100. AUKCE 18. 4. 2010 OSTRAVA118 Korbel ............................................................................................................................................................................. 4 500 Kčmajolika s cínovým víčkem, po obvodu zdobeno malbou koně a stromů, 19. století, na spodní hraně oklepy, ve dně prasklina -restaurováno, výška 22,5cm119 Pečetítko ......................................................................................................................................................................... 6 500 Kčmosaz zlacená, uprostřed výklopný rytý erb, údajně rodu Dačických z Heslova - neověřeno, značeno, vyrobila hodinářská firmaBrevet - H. Fromont France, kolem roku 1850, pečetítko slouţilo i pro tzv. suché pečetění, velmi vzácné, 5,5 x 5,5cm120 Šperkovnice na kulovitých noţkách .............................................................................................................. 19 000 Kčdřevo černě lakované, zdobené intarzií perleťové mozaiky a bohatými ornamenty z mosazi, uvnitř plato s deseti přihrádkami,funkční zámek s klíčkem, 19. století, dekorativní staroţitný kus, 30 x 58 x 38,5OBRAZOVÁ ČÁST poloţky 121-160121 Fulierová Květa (1932-)"Ţivot v přírodě" .................................................................................................................................................................... 500 Kčbarevná litografie, signováno, datováno 1985, číslováno 23/60, 39 x 33 (44 x 38)Fulierová Květa grafička, ilustrátorka, malířka, narozena v Olomouci, studovala na Vyšší škole uměleckého průmysluv Brně, věnuje se volné a uţité grafice, tvoří také kniţní ilustrace, kreslí a maluje (Slovník Chagall)122 Zrzavý Jan (1890-1977)"Lodičky v zátoce" .......................................................................................................................................................... 19 000 Kčpastel a uhel, signováno monogramem, nedatováno, luxusní současná adjustace, ve výřezu 11 x 17 (51 x 56)Zrzavý Jan světově proslulý malíř, kreslíř, grafik, Národní umělec, jeden z nejlepších českých malířů všech dob vůbec, jeo něm vydána řada monografií, je zastoupen ve světových galeriích, na zámku v Telči je otevřena stálá expozice věnovanátomuto umělci, v Lexiconu dlouhý výčet výstav (Toman, Lexicon of the CVA)123 Toman A."Údolí Karlovy Studánky" ............................................................................................................................................. 4 800 Kčmistrovský olej na plátně, signováno, datováno 1956, vzadu štítek s názvem a znovu datace, v průhledu na konci údolí je vrcholPRADĚDU, V TÉ DOBĚ JEŠTĚ SE STOJÍCÍ KAMENNOU ROZHLEDNOU, zřítila se v roce 1959, 53,5 x 75,5 (72,5 x 96)124 Souček Karel (1915-1982)"U Častovic" .......................................................................................................................................................................... 2 800 Kčmistrovská olejová tempera, signováno, datováno 1951, práce významného autora, člena skupiny 42, ve výřezu 25 x 40 (47 x 60)Souček Karel výborný český modernista, studia na UPŠ Praha a AVU Praha, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUGHollar, Svazu čs. výtvarných umělců, tvůrčí skupiny Říjen, Svazu českých výtvarných umělců, profesor na akademiiv Praze, řada samostatných výstav, účastnil se mnoha kolektivních výstav doma i v zahraničí, vystavoval např.v Antverpách, Benátkách, Berlíně, Bruselu, Lutychu, Lucernu, Moskvě, New Yorku, Sao Paulu, Řezně, Vídni, zastoupenv mnoha galeriích, široce zastoupen v Národní galerii Praha, známý a hledaný malíř dvacátého století, uváděn v literatuře(Toman, Slovník Chagall)125 Baran Otakar (1905-1986)"Dvorek v horách" ................................................................................................................................................................ 900 Kčakvarel, signováno, nedatováno, vzadu štítek Fondu výtvarných umění, ve výřezu 30,5 x 50 (45,5x 65,5)Baran Otakar malíř, absolvent Akademie krásných umění v Krakově, věnoval se akvarelu a kvaš akvarelu, náměty čerpalv Karviné a okolí, z Beskyd a Podbeskydí, maloval také v Polsku, Bulharsku, Rakousku (Toman, Slovník Chagall)_ 29 _