12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 100. AUKCE 18. 4. 2010 OSTRAVA216 Blluchock"Předjaří na Jizeře" .......................................................................................................................................................... 1 500 Kčmistrovský olej na plátně lepeném na lepence, signováno, datováno 1943, 41 x 50 (55 x 65)217 Salač"Leţící ţenský akt" ................................................................................................................................................................ 900 Kčmistrovský uhel, signováno, nedatováno, kolem roku 1935, práce autora knih o malbě a kresbě46,5 x 66,5 (49 x 69)Salač autor není uveden ve slovnících, čas od času se objeví jeho velmi kvalitní obrazy galerijní hodnoty, pro sběratelepohlednic je toto jméno známé z často se vyskytujících pohlednic s ţertovnými náměty, jsou od něj známy knihy týkajícíse výuky - kurzů kresby a malby218 Výrovský J."Na cestě v zasněţené podhorské krajině" .............................................................................................................. 2 500 Kčolej na plátně lepeném na lepence, signováno, kolem roku 1940, 47 x 63,5 (53 x 70)219 monogramista L.B.K."Sedící ţenský akt" ............................................................................................................................................................. 4 500 Kčolej na malířské lepence, signováno monogramem, datováno PARIS 1996, vzadu štítek ELIONOR LEWENTHALL ARTCOLLECTORS PLACE, velmi zajímavá ukázka moderního umění, 60 x 47 (74,5 x 61,5)220 Hýţová Jaroslava (1915-1992)"Ţeny v krajině Valašska" ........................................................................................................................................... 12 500 Kčmistrovská tempera, signováno, datováno 1990, 40 x 43 (53 x 57)Tímto obrazem chceme upozornit na prodejní výstavu cca 100 prací významné malířky Valašska Jaroslavy Hýžové a její vnučkyMartiny Trefilové. Výstava se uskuteční v galerii vedle naší prodejny na Českobratrské ještě v prvním pololetí tohoto rokuHýţová Jaroslava malířka, grafička, ilustrátorka, studium na Sychrově malířské akademii u Sychry, Tittelbachaa Lieslera, členka SČSVU, ţila a tvořila na Valašsku, v letech 1935 - 1942 působila na 22 školách Valašska a Hané, známáa ceněná malířka z Valašského Meziříčí, dlouhý výčet výstav na Moravě, na trhu se objevuje ojediněle(Toman, Lexicon of the CVA, Slovník Chagall)NEOBRAZOVÁ ČÁST poloţky 221-240221 Hůl - špacírka .............................................................................................................................................................. 4 900 Kčdřevo s dlouhou rukojetí ze slonové kosti, kolem roku 1900, sběratelská i funkční poloţkacelková délka 84cm, délka rukojeti 16,5cm222 Model "Motocykl BMW se sajdkou" ............................................................................................................. 3 900 Kčkov a plech, profesionální práce, údajně jde o model prototypu vypracovaného v konstrukční dílně, v této podobě nebyl realizován,profesionální práce souhlasí, prototyp nemůţeme potvrdit, základní barva šedá, před rokem 1950výška 15,5cm, délka 31cm, šířka 23cm223 Zrcadlo nástěnné ...................................................................................................................................................... 2 000 Kčtrojdílné rozkládací, zadní vnější strana je ozdobená špatně viditelnou malbou "Cesta s chalupou," zdobný rám, na rámu patrnéstopy času, zrcadlo je opatřeno funkčním hracím strojkem, konec 19. století, 80 x 35224 Příbor šestiosobní v luxusní dřevěné kazetě .................................................................................................. 8 000 Kčstříbro, značeno puncovní značkou DIANA, celková hmotnost 1066,33g btto, přelom 19. a 20. století, chybí klíček ke kazetěV SESTAVĚ: šest polévkových lţíc, šest vidliček a šest noţůlţíce, ryzost stříbra 750, hmotnost 347,39gvidličky, ryzost stříbra 800, hmotnost 314,89gnoţe, ryzost stříbra 800, hmotnost 403,96g btto_ 41 _