12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 100. AUKCE 18. 4. 2010 OSTRAVA182 Janeček Ota (1919-1996)"Stojící dívčí akt" ............................................................................................................................................................. 12 000 Kčlinoryt černobílý, signováno, číslováno 38/80, paspartováno, luxusní adjustace, z vynikající sbírky, 42 x 30,5 (72,5 x 56)Janeček Ota jeden z nejlepších českých malířů 20. století, kreslíř, grafik, ilustrátor, věnoval se scénografii, tvorbě plastik,loutek, známek, studoval na UMPRUM v Praze u Kysely, Nováka, na ČVUT u Blaţíčka a C. Boudy, člen SVU Mánes,SČUG Hollar, skupiny UB, kolem sta výstav, zastoupení v galeriích po celém světě, řada monografií o tomto umělci(Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA)183 neurčeno"Divoká krajina" ................................................................................................................................................................. 2 800 Kčmistrovský olej na dřevě, signováno vlevo dole špatně čitelně, nedatováno, práce ve stylu barbisonské školy, náročný širokýstříbřený rám, 27,5 x 35 (44 x 52)184 Janulík J."Lavičky - krajina snů" ................................................................................................................................................ 14 500 Kčolej na plátně lepeném na dřevěné desce, signováno, datováno 17.4.2004, podle majitele byl tento obraz malován ve vězení,působivé a sběratelsky velmi zajímavé, 40 x 50 (50,5 x 60,5)185 neurčeno"BRETAŇKA - dívka v šátku se zlatou náušnicí" ............................................................................................ 24 000 Kčmistrovský olej na plátně, signováno, datováno 1893, mimořádná figurální práce v luxusním širokém hnědém rámu z masivu, prácegalerijní úrovně, 52 x 42 (71 x 61)186 Burdiak J.M."Rodina průmyslníka z Ostravy" ............................................................................................................................. 49 000 Kčolej na plátně, signováno, vzadu na štítku datace189?, určeno místo M. Ostrau - Moravská Ostrava a opět jméno autora,MONUMENTÁTNÍ a reprezentativní práce, 100 x 120 (124 x 143)187 Kotrba Emil (1912-1983)"Jezdec Pavol Gregor na koni Ibrahim" ............................................................................................................... 38 000 Kčmistrovský galerijní olej na plátně, signováno, datováno 1952, vzadu názvy a popisy včetně evidenčního čísla, velký reprezentativníobraz skvělého malíře známého pracemi z dostihového sportu, kterými světově proslul, jeho oleje jsou nesmírně vzácné100 x 124 (125 x 142)Kotrba Emil malíř, grafik, ilustrátor, studia na ŠUŘ v Brně u Dillingera a na praţské akademii v grafické speciálceu profesora T.F. Šimona, známý v Evropě jako vynikající malíř, grafik a kreslíř koní a námětů z dostihového prostředí(Toman, Slovník Chagall)188 Göttlich Miroslav (1954-)"The Touches - Doteky" ................................................................................................................................................ 49 000 Kčmistrovský galerijní olej a vosk na plátně lepeném na desce, signováno, datováno 2009, skvělá práce patřící mezi skvosty českéhomoderního umění z počátku 21. století, jsme přesvědčeni, ţe práce tohoto malíře půjdou cenově výrazně nahoru, umělecká adjustace,honosné a působivé, 44 x 60 (50,5 x 66,5)Göttlich Miroslav studoval na AVU v Praze sochařství a malbu, zabývá se portrétní plastikou a realizacemido architektury, člen SVUT Jihovýchodní Moravy, v prosinci roku 2004 proběhla rozsáhlá výstava olejomaleba trojrozměrných koláţí - asambláţí ve zlínském kulturním institutu Alternativa, výstava představila průřez umělcovoutvorbou od počátků v sedmdesátých letech do současnosti (Slovník Chagall, iHned.cz)189 Ziembinski Leon (1918-)"Zrození" ................................................................................................................................................................................ 6 500 Kčolej na sololitu, signováno, datováno 1998, vzadu autorův štítek, malíř ze skupiny Chagall - viz přiloţený materiál42,5 x 101 (52,5 x 111)Ziembinski Leon malíř, kreslíř, rodák z Dolní Lutyně, studoval soukromě u O. Kittricha a v Masarykově lize v Doměumění Ostrava u Obšila, Wünscheho a Sládka, v letech 2000 - 2006 zastoupen na výstavách kolektivních i individuálníchv Brušperku, Karviné a Ostravě (Lexicon of the CVA)_ 37 _