12.07.2015 Views

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

TEXT - Antikvity Art Aukce

KATALOG 100. AUKCE 18. 4. 2010 OSTRAVA268 Plastika "Lední medvěd" ...................................................................................................................................... 2 500 Kčkov silně stříbřený, umístěný na destičce malachitu, příjemná a kvalitní komorní práce, výška 8cm, šířka 11,5cm269 Plastika "Dívčí hlava" ............................................................................................................................................... 780 Kčsádra patinovaná, upravovaná a ručně malovaná, na dřevěném podstavci, signum nenalezeno, originální práce, druhá polovinaminulého století, výška 20cm270 Plastika "Mojţíš s deskami desatera přikázání" ....................................................................................... 1 500 Kčstříbrná postava na podstavci z kamene, na kameni je stříbrná destička s nápisem I. YEHESKEL ISRAEL, konec minulého století,výška 8cm, spodstavcem 11cmPřiloţen ATEST PUNCOVNÍHO ÚŘADU na stříbro271 Nástolec na široké patce ............................................................................................................................................ 800 Kčsklo bezbarvé čiré s rubínovou lazurou, probrušovaný a řezaný bohatý dekor, Egermann, Čechy, kolem roku 1960velmi dobrý stav, výška 17cm, horní průměr 20cm272 Váza na nízké patce .................................................................................................................................................. 1 200 Kčsklo bezbarvé čiré s rubínovou lazurou, probrušované a řezané, Egermann, Čechy, kolem roku 1960, velmi bohatý dekor včetněfigurálního zdobení, velmi dobrý stav, výška 32cm, horní průměr 14,5cm273 Nástolec na nízké mosazné patce .......................................................................................................................... 700 Kčhorní část sklo bezbarvé čiré s rubínovou lazurou, probrušované a řezané, Engermann, Čechy, kolem roku 1960, bohatý dekorvelmi dobrý stav, výška 10,5cm, horní průměr 25cm274 Dóza - váza s víkem .................................................................................................................................................... 600 Kčsklo bezbarvé čiré s rubínovou lazurou, probrušované a řezané, Engermann, Čechy, kolem roku 1960, bohatý dekorvelmi dobrý stav, výška 29cm275 Popelník ........................................................................................................................................................................... 250 Kčsklo bezbarvé čiré s rubínovou lazurou, probrušované a řezané, ornamentální i figurální dekor, Engermann, Čechy, kolem roku1960, dobrý stav, výška 6cm, průměr 11cm276 Karafa se zabrušovanou zátkou............................................................................................................................. 700 Kčsklo bezbarvé čiré s rubínovou lazurou, probrušované a řezané, ornamentální i figurální dekor, Engermann, Čechy, kolem roku1960, velmi dobrý stav, výška 24cm277 Dva ozdobné závěsné objekty ............................................................................................................................. 3 500 Kčfigurální řezba v bambusu, patrně Čína, druhá polovina minulého století, velmi kvalitní práce, výška 94,5cm, šířka 18cmCena za oba kusy278 Paraván oboustranně malovaný"Páv se sakurou a květy" a "Krajina s čínskými pavilóny" ........................................................................ 17 000 Kččerně lakované dřevo ručně malované, velký luxusní čtyřdílný reprezentativní paraván, lehce rozloţitelný na čtyři části, Čínakolem roku 1960, sběratelský i funkční unikát, výška 183cm, šířka jednoho dílu 48cm, celkem 192cm279 Květinový sloup URBINO ................................................................................................................................. 68 000 Kčmajolika bohatě ručně malovaná figurálními motivy z antické historie, Itálie, patrně 19. století, naprosto ojedinělý, unikátní luxusnía reprezentativní kus, výška 99 cm_ 47 _