13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

320. Josef Liesler 329. Henri Matisse 340. Josef Mžyk344. Jiří Načeradský 368. Neznámý autor 369. Neznámý autor71. Vladimír Brehovský (1925–1976)Krajina s chalupou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčakvarell, papír, 1975, 22 x 32 cm, PD monogr. VB 75, rám, provenience:ze sbírky malíře Dobroslava Folla, pokrčený, při okrajích poškozený papír(€ 38)72. Albín Brunovský (1935–1997)Desiré . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlept, 1978, 44,3 x 34,2 cm, sign. PD ABrunovský 1978, rám, autorský tiskIII/XXX, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU(€ 84)78. František Burant (1924–2001)Strom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčsuchá jehla, 1<strong>96</strong>9, 47 x 35,5 cm, sign. PD Burant 1<strong>96</strong>9, č. 9/25, studium naStátní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupinyUB 12, spolku Hollar, SVU Mánes (€ 30)79. František Burant (1924–2001)Dvě grácie II. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčsuchá jehla, 1<strong>96</strong>1, 26 x 23,5 cm, sign. PD Burant 1<strong>96</strong>1, č. 7/10, vzadupopsáno, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUPv Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes (€ 34)73. Daniel Brunovský (1959)Město . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 2010, 41,8 x 31,5 cm, sign. PD D. Brunovský, autorský tisk(€ 50)74. Daniel Brunovský (1959)Horiaca Trója . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčlitografie, 2010, 53,8 x 37,3 cm, sign. PD D. Brunovský, autorský tisk(€ 75)75. Zdeněk Bugáň (1957)Nekonečné dialógy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, mezzotinta, 1985, 25,8 x 18,3 cm, sign. PD Bugáň 1985, z alba AB50, vydaného k padesátinám Albína Brunovského, soukromý žák J.Bubáka, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)76. Ivanka Bukovac - Javorski (1899–1978)Včelín . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 000 Kčolej, plátno, 1<strong>96</strong>0, 32 x 43 cm, sign. Ld Ivanka Bukovac, rám, na rámudrobná poškození (€ 334)77. František Burant (1924–2001)Špičková tanečnice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčsuchá jehla, 1<strong>96</strong>0, 26,2 x 34,5 cm, sign. PD Burant 1<strong>96</strong>0, č. 6/10, vzadupopsáno, při okrajích pokrčený papír, studium na Státní grafické škole, žákprof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar,SVU Mánes (€ 25)980. František Burant (1924–2001)Karneval . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 200 Kčsuchá jehla, 2000, 17,8 x 13,2 cm, sign. PD F. Burant 2000, rám, studiumna Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, členskupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes (€ 92)81. Zdeněk Burian (1905–1981)Rekonstrukce hlavy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčtužka, propiska, pastelka, papír, 19,5 x 22 cm, rám, žák prof. M.Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníkůPurkyně (€ 63)82. Zdeněk Burian (1905–1981)•Joseph Conrad: Oheň pod palubou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23 000 Kčtuš, papír, 1947, 39 x 31,4 cm, sign. LD Z. Burian, vnitřní ilustrace z knihy,při okrajích lehce zašpiněný papír, žák prof. M. Švabinského a J.Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 959)83. Tomáš Cisařovský (1<strong>96</strong>2)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 2002, 39 x 31 cm, sign. PD T. Císařovský 02, č. 83/100, studiumna AVU v Praze (€ 63)84. Tomáš Císařovský (1<strong>96</strong>2)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčserigrafie, 42,3 x 30,3 cm, sign. PD T. Císařovský, č. 83/100, studium naAVU v Praze (€ 50)