13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

795. František Gross 7<strong>96</strong>. František Gross 817. Oldřich Kulhánek818. Oldřich Kulhánek 819. Oldřich Kulhánek 820. Oldřich Kulhánek243. Eliška Konopiská (1948)Sítě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 700 Kčlept, 1987, 28,3 x 22 cm, sign. PD Eliška Konopiská 87, 16/40, žákyněprof. F. Muziky na VŠUP v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 71)244. Jan Konůpek (1883–1950)Théseus a Minotaurus . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, 24,6 x 18,2 cm, sign. PD Konůpek, žák prof. Kouly a Schultze naČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze,člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)245. Jan Konůpek (1883–1950)Hamlet . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlept, 1916, 34,4 x 27,3 cm, sign. PD Konůpek 1916, zažloutlý papír, žákprof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirneraa A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes,spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl (€ 50)246. Jan Konůpek (1883–1950)Otrok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčtužka, tuš, akvarel, papír, 52,5 x 37 cm, PD monogr. Kpk, žák prof. Koulya Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pianna AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolkůSursum a Artěl (€ 125)247. Richard Konvička (1957)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 2009, 69,5 x 54,5 cm, sign. PD R. Konvička 09, autorský tisk(€ 34)248. Jiří Kornatovský (1952)Meditace . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlept, 2000, 26,5 x 34,8 cm, sign. PD Kornatovský 2000, č. 2/10, při okrajíchlehce zašpiněný a pokrčený papír, žák prof. A. Paderlíka a doc. J. Ptáčkana AVU v Praze (€ 25)249. Jan Kotík (1916–2002)Objekt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 400 Kčlept, 13,5 x 9,3 cm, sign. DU Jan Kotík, lehce zažloutlý, zašpiněný, přiokrajích pokrčený papír, žák prof. J. Bendy, člen SČUG Hollar a Uměleckébesedy, zakládající člen Skupiny 42 (€ 100)250. Jan Kotík (1916–2002)Pseudofigura . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčlitografie, 40 x 11,5 cm, sign. DU J. Kotík, lehce zažloutlý, zašpiněný, přiokrajích pokrčený papír, žák prof. J. Bendy, člen SČUG Hollar a Uměleckébesedy, zakládající člen Skupiny 42 (€ 121)251. Jan Kotík (1916–2002)Noční ulice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 900 Kčsuchá jehla, 11,4 x 6,4 cm, sign. PD J. Kotík, č. 9/16, žák prof. J. Bendy,člen SČUG Hollar a Umělecké besedy, zakládající člen Skupiny 42(€ 163)252. Jan Kotík (1916–2002)V hostinci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 500 Kčsuchá jehla, 11,5 x 15,5 cm, sign. PD J. Kotík, č. 5/11, žák prof. J. Bendy,člen SČUG Hollar a Umělecké besedy, zakládající člen Skupiny 42(€ 188)253. Pravoslav Kotík (1889–1970)Chystám se na prase . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčtužka, papír, 17,2 x 11,8 cm, sign. PD Kotík P., rám, žák prof. E. Dítěte,K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes,Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko (€ 63)254. Pravoslav Kotík (1889–1970)Umírající . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčdřevoryt, 1917, 15,9 x 18 cm, sign. PD Pravoslav Kotík 1917, rám, žákprof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, členSVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko(€ 84)22