13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

235. Ivan Komárek 237. Vladimír Komárek 259. Emil Kotrba262. Aleš Krejča 265. Jan Kristofori 276. Oldřich Kulhánek45. Karel Beneš (1932)Akt dívky zezadu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlitografie, 41 x 26 cm, sign. PD KBeneš, na papíře drobné skvrnky, žákprof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 13)46. Karel Beneš (1932)Masopust . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitografie, 1987, 43,5 x 60 cm, sign. PD KBeneš, žák prof. A. Strnadela naVŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 42)47. Karel Beneš (1932)Noc na vsi . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 1987, 65 x 49 cm, sign. DU K Beneš 87, při pravém okraji mimotisk mírně natržený papír, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členSČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 50)48. Vincenc Beneš (1883–1979)Letohrádek Belveder . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitografie, 29,3 x 44,3 cm, PD značeno na kameni V. Beneš, rám, na rámudrobné oděrky, žák prof. E. Dítěte, E. K. Lišky, V. Bukovace a R. Ottenfeldana UMPRUM aAVU v Praze, člen Osmy, SVU Mánes, Skupiny výtvarnýchumělců (€ 42)49. Vincenc Beneš (1883–1979)Zátiší s ovocem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1927, 39,5 x 53 cm, sign. PD V. Beneš, rám, provenience:Antikvariát Ostrovní, zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, žák prof. E.Dítěte, E. K. Lišky, V. Bukovace a R. Ottenfelda na UMPRUM a AVUv Praze, člen Osmy, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 146)51. Vlastimil Beneš (1919–1981)U Vltavy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 300 Kčmonotyp, 17,7 x 12,5 cm, sign. PD Beneš V, rám, studium na UK a VŠUPv Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57 (€ 55)52. Vlastimil Beneš (1919–1981)Šička . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčmonotyp, 1947, 24,5 x 18 cm, sign. PD Beneš 47, rám, studium na UKa VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57 (€ 63)53. Vlastimil Beneš (1919–1981)V tramvaji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 700 Kčperokresba, 1945, 14,8 x 12,4 cm, PD monogr. B. 45, rám, studium na UKa VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57 (€ 71)54. Vlastimil Beneš (1919–1981)Ženský akt v punčochách . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčpero, papír, 12,3 x 15,5 cm, značeno pod paspartou, rám, vzadu nalepenštítek s razítkem: Z pozůstalosti Vlastimila Beneše a popisem: značeno podpaspartou, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, členskupiny Máj 57 (€ 105)55. Vlastimil Beneš (1919–1981)Surrealistická kompozice I . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčperokresba, 1945, 20,8 x 14,8 cm, LD monogr. B. 45, rám, studium na UKa VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57 (€ 125)•56. Vlastimil Beneš (1919–1981)Kaplička . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30 000 Kčolej, překližka, 46 x 62,5 cm, rám, vzadu razítko: Z pozůstalosti VlastimilaBeneše, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57, studium na UKa VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57 (€ 1250)50. Vlastimil Beneš (1919–1981)Na bobku . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 300 Kčmonotyp, 1946, 22,8 x 15 cm, DU monogr. B 46, rám, studium na UKa VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57 (€ 55)57. Daniela Benešová (1929)Krajina v nás . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčlitografie, 2003, 53 x 43,8 cm, sign. DU Daniela Benešová 2003, žákyněE. Filly na VŠUP v Praze, čestný rok u A. Strnadela, členka Sdruženípražských malířů a Asociace volné grafiky (€ 59)7