13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

890. Tomáš Bím 891. Jan Zrzavý 893. Jiří Trnka897. Dimitrij Kadrnožka 898. Dimitrij Kadrnožka 903. Ludmila Janovská255. Pravoslav Kotík (1889–1970)Žena . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 800 Kčuhel, papír, 39,5 x 28,7 cm, PU monogr. P. K., rám, při okrajích poškozenýpapír, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUMv Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko (€ 159)260. Emil Kotrba (1912–1983)Malíř . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčdřevoryt, 1957, 35,2 x 41,7 cm, sign. PD Emil Kotrba 1935, adjustovánov kvalitní paspartě 50 x 70 cm, stav vynikající, žák prof. P. Dillingera a T.F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 50)256. Pravoslav Kotík (1889–1970)Dvojice na lavičce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10 000 Kčakvarel, papír, 1927, 21,4 x 28,7 cm, sign. PD P. Kotík 27, rám, žák prof. E.Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVUMánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko (€ 417)257. Pravoslav Kotík (1889–1970)Zelenomodrá kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčtempera, papír, 1957, 25 x 35 cm, sign. PD P. Kotík 1957, rám, publikovánov katalogu k výstavě v galerii AAA s. r. o., Brno: Pravoslav Kotík: prácena papíru, kresby, malby, katalog přiložen, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maškaa J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Uměleckébesedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko (€ 500)258. Pravoslav Kotík (1889–1970)Abstraktní kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18 000 Kčtempera, papír, 1958, 30 x 44 cm, sign. DU P. Kotík 58, rám, publikovánov katalogu k výstavě v galerii AAA s. r. o., Brno: Pravoslav Kotík: prácena papíru, kresby, malby, katalog přiložen, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maškaa J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Uměleckébesedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko (€ 750)• 259. Emil Kotrba (1912–1983)Býci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kč •litografie, 1936, 24 x 34 cm, sign. PD Emil Kotrba 1936, žákprof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollara Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 34)•261. Markéta Králová (1952)Pět čtyřverší Omara Chajjáma . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kč3x mezzotinta, suchá jehla, 1983, sign. v tiráži M. Králová, va třicetiexemplářích vytiskl Vladimír Bujárek, tento výtisk je autorský, žákyněprof. Z. Sklenáře, J. Mikuly, členka SČUG Hollar (€ 17)• 262. Aleš Krejča (1941)Koule . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19 000 Kčolej, dřevo, 21,5 x 32 cm, PD monogr. AK, rám, žák prof. F. Muziky, členUVU (€ 792)263. Jan Kristofori (1931–2004)Strukturální grafika IV . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčmonotyp, papír, 1<strong>96</strong>5, 22,4 x 20 cm, sign. PD na paspartě Kristofori 65,prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců -malířů, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 50)264. Jan Kristofori (1931–2004)Strukturální grafika IV . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčmonotyp, papír, 1<strong>96</strong>5, 23 x 20 cm, sign. PD na paspartě Kristofori 65,prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců -malířů, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 50)265. Jan Kristofori (1931)Osud filozofů . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 500 Kčlitografie, 49 x 33 cm, sign. PD Krostofori, rám, č. 37/75 (€ 271)266. Jan Kristofori (1931–2004)Soumrak katedrál . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29 000 Kčolej, lepenka, 49 x 47,5 cm, sign. LD Kristofori, rám, prezident LyryPragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů (€ 1209)23