13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

439. Pierre - Auguste Renoir 440. Pierre - Auguste Renoir 443. Marina Richter446. Viktor Rolín 458. Helena Salichová 463. Vojtěch Sedláček97. Petr Dillinger (1899–1954)Pohled na Prahu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčtužka, papír, 44 x 60 cm, sign. PD Petr Dillinger, při okrajích malé dírky,žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirneraa Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)98. Jiří (Georg) Döbler (1788–1845)Pohled na Mrtvé moře . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčakvatinta, 19. století, 32,5 x 47,5 cm, značeno PD v desce Döbler sc., Pragbei P. Bohmanns Erben., skvrny na papíře, pokrčený papír, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 13)99. M. DrábkováStudie dívky zezadu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčtuš, papír, 1977, 45 x 62,5 cm, sign. PD M. Drábková 1977, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 25)100. Pierre C. Nicolas Dufour (1725–1818)Vue de la Ville du Pont de - l'Arche, prés de Rouen . . . . . . . . 400 Kčmědirytina, 18. století, 34 x 42,8 cm, značeno LD v desce Peint par Jac. Ph.Hackert a PD Gravé par P. Ch. Nic. Dufour, rám, mírně zašlé, chybí sklo,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 17)• 101. Albrecht DürerHerkules . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 43 000 Kčdřevoryt, 38,8 x 28,2 cm, DU značeno ve štočku AD, pasparta, při okrajíchlehce poškozený papír (€ 1792)102. Karla Dušková (1926)Rodina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčolej, plátno, 78 x 63,5 cm, monogramováno LD KD, blindrám,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 84)103. Karla Dušková (1926)Kontakt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 400 Kčolej, plátno, 1979, 53 x 82,5 cm, sign. PD K. Dušková, rám, na zadní straněštítek s popisem autora, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 100)104. Karel Dvořák (1893–1950)Maratónský běžec . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 47 000 Kčbronz, okolo ruko 1930, v. 51,5 cm (€ 1959)105. Karel Dvořák (1893–1950)Čtrnáctiletá . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 80 000 Kčbronz, 1927, v. 77 cm, skica sochy pro Petřín (€ 3334)106. R. EberleSkály nad jezerem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčolej, plátno, 1917, 27,5 x 28,5 cm, sign. PD R. Eberle 1917, rám, drobnéoděrky na rámu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 17)107. František Emler (1912–1992)Strom milenců . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčdřevoryt, 1<strong>96</strong>5, 42 x 29,5 cm, sign. PD F. Emler 65, 16/50, mírně pokrčenýpapír, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 30)108. František Emler (1912–1992)Metro . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 1948, 25 x 21,7 cm, sign. PU F. Emler, rám, žákprof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze (€ 63)109. František Emler (1912–1992)Vesnické domky v zimě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčtempera, sololit, 33 x 39 cm, sign. LD F. Emler, rám, žák prof. O. Nejedléhoa V. Pukla na AVU v Praze (€ 146)110. I. W. EngelmanMapa Bretagne a Normandie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčkolorovaná rytina, 1790, 53,5 x 75 cm, značeno PD Gestochen von I. W.Engelman in Wien., Neueste Generalkarte von Frankreich, Nach denbessten bisher bekantgemachten Karten und nach den in Frankreichgemessenen Triangeln, Verfasst von Herrn Cassini de Thury Mitglied derk.Akad. der Wiss. zu Paris. Neu herausgegeben von Herrn F. A. Schraembl.MDCCXC. Zu finden in eigenem Verlage in Wien., provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 75)11