449. Různí autori 449. Různí autori 449. Různí autori449. Různí autori 449. Různí autori 449. Různí autori449. Různí autori 449. Různí autori 449. Různí autori449. Různí autori 449. Různí autori29507. Josef Šíma
352. František Xaver Naske (1884–1959)Královna . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčakvarel, tuš, uhel, pastel, tužka, papír, 1957, 29,8 x 20,9 cm,monogramováno PD FN 57, žák prof. B. Roubalíka na AVU v Praze a H.Schwaigera, člen Jednoty umělců výtvarných, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 42)353. František Xaver Naske (1884–1959)Růžena Nasková . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10 000 Kčolej, plátno, 45 x 38 cm, rám, na obraze herečka Národního divadla v PrazeRůžena Nasková (1884 - 1<strong>96</strong>0), žák prof. B. Roubalíka na AVU v Prazea H. Schwaigera, člen Jednoty umělců výtvarných (€ 417)354. Eva Natus - Šalamounová (1936)Ptačí příběh . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitografie, 1992, 35,5 x 45,3 cm, sign. DU Eva Natus-Šalamounová,autorský tisk, žákyně prof. W. Funkata a W. Sitteho na Hochschule fürindustrielle Formgestaltung v Halle, poté A. Hoffmeistera na VŠUPv Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)355. Eva Natus-Šalamounová (1936)Comedia del Arte . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 2005, 54 x 43 cm, sign. DU Eva Natus Šalamounová, autorskýtisk, žákyně prof. W. Funkata (€ 34)356. Jiří Anderle (1936)Donne . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčhelio - litografie, 1979, 47,5 x 31,5 cm, sign. DU Anderle, č. 72/130, 4xhelio - litografie, Baukunst - Köln, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUPa AVU v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 500)357. Jiří Nepasický (1934)Znamení . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlept, 1<strong>96</strong>7, 36 x 15,2 cm, sign. PD J. Nepasický 67, autorský tisk, DUvěnování: Panu Tomešovi J. Nepasický 1. XI. 1<strong>96</strong>7, studium na SUPŠsklářské v Železném Brodě a u prof. J. Malejovského, J. Nušlaa S. Libenského na VŠUP v Praze (€ 13)358. Jiří Nepasický (1934)Bludný kámen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlept, 1<strong>96</strong>7, 29,7 x 27 cm, sign. PD J. Nepasický 1<strong>96</strong>7, autorský tisk, studiumna SUPŠ sklářské v Železném Brodě a u prof. J. Malejovského, J. Nušlaa S. Libenského na VŠUP v Praze (€ 13)359. Jiří Nepasický (1934)Létavce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlept, 1<strong>96</strong>7, 29,5 x 19,5 cm, sign. PD J. Nepasický 1<strong>96</strong>7, autorský tisk,studium na SUPŠ sklářské v Železném Brodě a u prof. J. Malejovského, J.Nušla a S. Libenského na VŠUP v Praze (€ 13)360. Jiří Nepasický (1934)Kyvadlo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlept, 1<strong>96</strong>7, 29,5 x 19,5 cm, sign. PD J. Nepasický 67, autorský tisk, studiumna SUPŠ sklářské v Železném Brodě a u prof. J. Malejovského, J. Nušlaa S. Libenského na VŠUP v Praze (€ 13)361. Otto Neudert (1906–1975)Dva stromy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlept, 25 x 29,5 cm, sign. PD ONeudert, při okrajích mimo tisk mírněpokrčený, natržený a zašpiněný papír, žák porf. A. Brömseho a F. Thielehona AVU v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)362. Emanuel Neuman (1873–1932)Měsíc nad vodou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčolej, karton, 30 x 40 cm, sign. PD Em. Neuman, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 63)363. neurčený autorStavení na samotě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčolej, sololit, 60,8 x 91,5 cm, sign. PD F. Heger (?), provenience: AntikvariátDlážděná (€ 34)364. neurčený autorChrám sv. Mikuláše v Praze . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčolej, karton, 49 x 65,5 cm, sign. PD nečitelně, rám, na rámu drobné oděrky,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 59)365. Neznámý autorVue du Jardin du Prince de Schwarzenberg du cote du Bassin rondvers le Palais . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčkolorovaná mědirytina, 18. století, 26 x 37 cm, pasparta, dole v desce:a Paris chez Mesard rue Grenetat a la Renommée de la Cornemuse, místypoškozeno, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 17)366. Jan Zrzavý (1890–1977)Biblický motiv - Amis jede na Nidaros . . . . . . . . . . . . . . . . 18 000 Kčtužka, papír, 22,4 x 18,3 cm, rám, žák Františka Ženíška ml. na soukromémalířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUPv Praze, člen sdružení Sursum,skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar(€ 750)367. Neznámý autorPortrét dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčuhel, papír, 1957, 37,5 x 27,5 cm, sign. PD nečitelně, rám, zažloutlý papír,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 34)•368. Neznámý autorSt. Omer v Artois, Francie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčrytina, 18. století, 36,9 x 47,8 cm, stav vynikající, přeloženo, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 42)•369. Neznámý autorMapa císařského města a pevnosti Ulm . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčrytina, 18. století, 37,2 x 44,5 cm, stav vynikající, přeloženo, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 42)370. Neznámý autorAmeričtí vojáci na Karlově mostě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčfotografie, 27,3 X 37,5 cm, rám (€ 105)•371. Neznámý autorFigura . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčenkaustika, 81 x 65 cm, rám, při okrajích poškozená malba, na rámu drobnéoděrky (€ 209)372. Neznámý autorEcce homo 2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčtempera, karton, 8 x 5,5 cm, rám, vzadu razítko: Ze sbírek Jaroslava M.Skorkovského, na rámu drobné oděrky (€ 500)373. Neznámý autorEcce homo 3 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčtempera, karton, 10,5 x 6,6 cm, rám, vzadu razítko: Ze sbírek Jaroslava M.Skorkovského (€ 500)374. Neznámý autorPán Ježíš s učedníky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18 000 Kčkombinovaná technika, papír, 18,3 x 46,5 cm, rám (€ 750)•30375. Neznámý autorEcce homo 1 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23 000 Kčolej, plátno, 27 x 21,5 cm, rám (€ 959)•376. Neznámý autorPřístav v noci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 45 000 Kčolej, plátno, 67 x 97 cm, rám, na malbě i rámu drobná poškození(€ 1875)377. Petr Nikl (1<strong>96</strong>0)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 2003, 32,5 x 33,5 cm, sign. PD Petr Nikl 2003, č. 71/100, žákprof. A. Paderlíka (€ 63)378. Petr Nikl (1<strong>96</strong>0)Larva . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 2001, 30,3 x 25,3 cm, sign. PD Petr Nikl 2001, č. 91/100, žákprof. A. Paderlíka (€ 63)