13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

778. Alena Čermáková 779. Alena Čermáková 780. Karel Oberthor786. Lucie Mrklasová (Leluc) 788. Lucie Mrklasová (Leluc) 794. František Gross229. Jiří Kolář (1914–2002)Počítače . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29 000 Kčkoláž, papír, karton, 105 x 24 cm, vzadu č. 7/6, při orajích lehce poškozeno,zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka(€ 1209)230. František Kollman (1947)Tři galéry . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčkombinovaná technika, karton, 39 x 49 cm, sign. DU Kollman, rám,provenience: Antikvariát Dlážděná, na rámu drobné oděrky, studium naVýtvarné škole Václava Hollara, soukromě studoval u akademickéhomalíře Zdeňka Buriana, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)231. František Kollman (1947)V přístavu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčkombinovaná technika, karton, 2001, 39,5 x 49,5 cm, sign. PD Kollman,rám, provenience: Antikvariát Dlážděná, studium na Výtvarné školeVáclava Hollara, soukromě studoval u akademického malíře ZdeňkaBuriana, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)232. František Kollman (1947)Na rozbouřeném moři . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčkombinovaná technika, karton, 2005, 44,8 x 100 cm, sign. PD Kollman005, provenience: Antikvariát Dlážděná, studium na Výtvarné školeVáclava Hollara, soukromě studoval u akademického malíře ZdeňkaBuriana, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)233. Jaroslav Koluch (1894–?)Chalupy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 100 Kčakvarel, papír, 30,5 x 44 cm, sign. LD J. Koluch, rám (€ 46)234. Jaroslav Koluch (1894–?)Karpatská vesnice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčtempera, karton, 44 x 61 cm, sign. PD J. Koluch, rám, na rámu oděrky(€ 105)• 235. Ivan KomárekSedící dívka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15 000 Kč(€ 625)236. Vladimír Komárek (1928–2002)Milenci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlept, 29,5 x 19,3 cm, sign. PD V Komárek, rám, žák prof. K. Mináře na AVUv Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU (€ 84)•21237. Vladimír Komárek (1928–2002)Zátiší s hroznovým vínem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 500 Kčsuchá jehla, 1984, 44 x 34,5 cm, sign. DU VKomárek 84, rám, č. 7/100,žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, členSČUG Hollar a SČVU (€ 230)238. Vladimír Komárek (1928–2002)Bílé noci - nábřeží v Leningradu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčtempera, karton, 1<strong>96</strong>4, 39 x 57 cm, sign. LD V. Komárek 1<strong>96</strong>4, rám, nazadní straně popsáno, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla naVŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 500)239. Viktor Konečný (1931)Pavoučí orchidej ve váze . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčkost, tempera, dřevo, 1<strong>96</strong>9, 31 x 20 cm, sign. vzadu Konečný 1<strong>96</strong>9, rám,na zadní straně štítek s popisem, člen Středočeského sdružení výtvarníků(SSV UVU), provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 125)240. KonečnýHrad Loket . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčolej, malířská lepenka, 70 x 49,5 cm, sign. PD Konečný, rám, na rámudrobné oděrky, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 209)241. Eliška Konopiská (1948)Skleník . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 700 Kčlept, 1987, 26,4 x 21,4 cm, sign. PD Eliška Konopiská 1987, 9/40, žákyněprof. F. Muziky na VŠUP v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 71)242. Eliška Konopiská (1948)Světlo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 700 Kčlept, 1987, 28 x 22 cm, sign. PD Eliška Konopiská 87, na zadní straněrazítko čfvu, žákyně prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 71)