13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

529. Maxmilian Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)Krajina s duhou V. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlitografie, 1930, 22 x 15 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, soupis Páleníček,Švabinská č. 251, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademiiv Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělcůČeské akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen SociétéNationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze (€ 63)539. František Tichý (18<strong>96</strong>–1<strong>96</strong>1)Hlava černocha . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1936, 25 x 1 cm, PD značeno na kameni Tichý 36, soupis Dvořákč. 9, DU věnování: Tomešovi přátelsky František Tichý 41, LD razítko:Neprodejné, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, členDevětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění(€ 146)530. Maxmilian Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)F. X. Šalda . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčlept, 1906, 36,5 x 29,3 cm, sign. PD MŠvabinský, soupis Páleníček,Švabinská č. 30, lehce zažloutlý papír, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E.Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člena předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající členSČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný členJUV v Praze (€ 80)531. Maxmilian Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)Velká jarní kytice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1954, 39,3 x 29,7 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, soupisPáleníček, Švabinská č. 655, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla naAkademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolkuumělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, členSociété Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze(€ 146)532. Maxmilián Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)Chodovská zahrada s kráčejícím aktem . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlitografie, 27,7 x 19 cm, sign. PD MŠvabinský, pasparta, lehce zažloutlýpapír, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, členSVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců Českéakademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen SociétéNationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 105)533. Maxmilián Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)Slunečnice a vrba . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlitografie, 1952, 18 x 11,9 cm, sign. PD M Švabinský, rám, soupisPáleníček, Švabinská č. 604, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla naAkademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolkuumělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, členSociété Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze(€ 105)534. Jiří Švengsbír (1921–1983)Sergej Rachmaninov . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčtuš, papír, 16 x 20,5 cm, sign. PD Švengsbír, rám, provenience: AntikvariátDlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, UBa skupiny Grafis, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 63)535. František Tichý (18<strong>96</strong>–1<strong>96</strong>1)Svatební oznámení . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčsuchá jehla, 1953, 6,3 x 10,9 cm, sign. LD Tichý 53, soupis Dvořák č. 305,žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUGHollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění (€ 38)536. František Tichý (18<strong>96</strong>–1<strong>96</strong>1)Frontispis ke knize J. Préverta Jen tak . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčsuchá jehla, 1948, 23,8 x 11 cm, sign, DU Tichý 49, soupis Dvořák č. 169,žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUGHollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění (€ 63)537. František Tichý (18<strong>96</strong>–1<strong>96</strong>1)Frontispis k Nervalovým Chimérám . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčsuchá jehla, 1948, 13,6 x 8,1 cm, sign. DU Tichý 48, soupis Dvořák č. 192,DU věnování: Janu Tomšů!, žák prof. J. Obrovského, V. Nechlebya K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, Českéakademie věd a umění (€ 121)538. František Tichý (18<strong>96</strong>–1<strong>96</strong>1)Frontispis k Nervalovým Chimérám . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčsuchá jehla, 1948, 13,6 x 8,1 cm, sign. DU Tichý 48, soupis Dvořák č. 192,PD věnování: J T., žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera,člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věda umění (€ 121)540. František Tichý (18<strong>96</strong>–1<strong>96</strong>1)Frontispis k Nervalovým Chimérám . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 900 Kčsuchá jehla, 1948, 13,6 x 8,1 cm, sign. DU Tichý 48, soupis Dvořák č. 192,DU věnování: Janu Tomšů! a tak!!, žák prof. J. Obrovského, V. Nechlebya K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, Českéakademie věd a umění (€ 163)•541. František Tichý (18<strong>96</strong>–1<strong>96</strong>1)Lev Bobby . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 000 Kčsuchá jehla, 1938, 13,8 x 21,9 cm, sign. PD Tichý 39, soupis Dvořák č. 15,žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUGHollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění (€ 292)•542. František Tichý (18<strong>96</strong>–1<strong>96</strong>1)Hlava clowna I . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 000 Kčsuchá jehla, 1943, 9,6 x 6,6 cm, sign. LD Tichý 43, pasparta, soupis Dvořákč. 89, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu,SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění (€ 375)•37543. František Tichý (18<strong>96</strong>–1<strong>96</strong>1)Paganini IV . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 49 000 Kčlitografie, 1946, 42,5 x 32,2 cm, sign. LD Tichý 46, rám, soupis Dvořákč. 130, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu,SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění (€ 2042)544. Jan Tichý (1<strong>96</strong>2)Hlava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 600 Kčakryl, karton, 2009, <strong>96</strong> x 65 cm, sign. PD J. Tichý 2009, žák prof. F. Jiroudkaa doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademiiv Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 192)545. Jan Tichý (1<strong>96</strong>2)Stroj . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 600 Kčakryl, karton, 2009, 80 x 62 cm, sign. PD J. Tichý 2009, žák prof. F. Jiroudkaa doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademiiv Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 192)546. Jan Tichý (1<strong>96</strong>2)Kyklop . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 900 Kčakryl, karton, 2001, 88 x 65 cm, sign. PD J. Tichý 2001, žák prof. F. Jiroudkaa doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královské akademiiv Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 205)547. Jan Tichý (1<strong>96</strong>2)Květ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17 500 Kčolej, plátno, 2002, 60 x 50 cm, sign. PD J. Tichý 2002, rám, žák prof. F.Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královskéakademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 730)548. Jan Tichý (1<strong>96</strong>2)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17 500 Kčolej, plátno, 2008, 60 x 50 cm, sign. PD J. Tichý 2008, rám, žák prof. F.Jiroudka a doc. J. Karmazína na AVU v Praze, poté studium na Královskéakademii v Antverpách, člen sdružení Mikrosvěty, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 730)549. Václav Tikal (1906–1<strong>96</strong>5)Kompozice (PF 1947) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčlept, 1946, 11,5 x 6 cm, sign. PD Tikal, žák prof. J. Obrovskéhoa V. Nechleby na AVU v Praze, člen Skupiny Ra, SVU Mánes, Novéskupiny K. Teigeho (€ 30)