13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

917. Tomáš Bím (1946)Štvanice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 000 Kčlitografie, 1986, 64,3 x 48,3 cm, sign. PD Tomáš Bím 86, č. 30/60, při okrajilehce pokrčený, roztržený papír, studium na Odborném učilištipolygrafickém v Praze, poté soukromé studium, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 334)924. Michael Rittstein (1949)Sekačka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1981, 29,7 x 42 cm, sign. PD M. Rittstein 81, č. 16/70, studiumna SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatelVolného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nováskupina a SVU Mánes, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 146)918. Tomáš Bím (1946)Ticho . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 500 Kčlitografie, 1986, 52,3 x 36,2 cm, sign. PD Tomáš Bím 86, č. 30/60, studiumna Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 313)919. Tomáš Bím (1946)Mráz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 500 Kčlitografie, 1984, 58,8 x 39,5 cm, sign. PD Tomáš Bím 84, č. 26/60, při okrajilehce pokrčený papír, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze,poté soukromé studium, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 313)920. Tomáš Bím (1946)Za plotem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 500 Kčlitografie, 1984, 53,5 x 37,5 cm, sign. PD Tomáš Bím 84, č. 9/52, PDslepotiskové razítko tB, při okraji lehce pokrčený papír, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 313)921. Tomáš Bím (1946)Po hře . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 500 Kčlitografie, 1984, 53,7 x 37,3 cm, sign. PD Tomáš Bím 84, č. 38/64, PDslepotiskové razítko tB, při okraji lehce pokrčený papír, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 313)922. Tomáš Bím (1946)Ohrada . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 000 Kčlitografie, 1991, 65 x 49 cm, sign. DU Bím 91, č. 24/100, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 334)923. Michael Rittstein (1949)Vražda v kuchyni . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 1981, 29,7 x 42 cm, sign. PD M. Rittstein 81, č. 46/70, studiumna SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatelVolného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nováskupina a SVU Mánes, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 146)925. Maxmilián Švabinský (1873–1<strong>96</strong>2)Motýli . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 000 Kčlitografie, 31,7 x 27,2 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, č. 11/40, žák prof. M.Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jehopředseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění,zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Artsv Paříži, čestný člen JUV v Praze, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 167)•926. Jaroslav Ronek (1892–?)Lokomotiva . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35 000 Kčolej, karton, 50 x 49 cm, sign. PD Ronek, rám, soukromý žák prof. Reisneraa Preislera (€ 1459)•927. Josef Procházka (1909)Pohled na vesnici . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 85 000 Kčolej, plátno, 49 x 69 cm, sign. PD Jo. Procházka, rám, žákprof. O. Nejedlého (€ 3542)928. Otakar (Othon) Kubín (Coubine) (1883–1<strong>96</strong>9)Dům v krajině . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčlept, 13,3 x 19,5 cm, sign. PD Coubine, rám, č. 18/30, vzadu ve výřezuslepotiskové razítko Jacquart edite ur Paris, žák prof. Thieleho, členskupiny Osma, SVU Mánes, člen Umělecké besedy (€ 500)•929. Boris Jirků (1955)Posezení . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlitoofset, 14,5 x 10 cm, sign. PD Jirků, euroklip, autorský tisk, žákprof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 25)53