13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

714. Jaroslav KrcalTři ženy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčkombinovaná technika, 1<strong>96</strong>3, 41,5 x 59,5 cm, sign. DU Jar. Krcal 63, rám,při okrajích zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 125)715. Jaroslav KrcalVenuše . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčkombinovaná technika, 1<strong>96</strong>3, 41,5 x 58,5 cm, sign. PD Jar. Krcal 63, rám,na rámu drobné oděrky, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 125)716. Karel Valter (1909–2006)Vánoční strom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlinoryt, 1978, 25,2 x 17,1 cm, sign. DU Valter K 78, č. 28/60, lehce zažloutlýpapír, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupinyKolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 50)717. Viktor Stretti (1878–1957)Zelený trh . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 500 Kčlept, 1901, 40 x 37 cm, sign. v desce PD Viktor Stretti 1901, lehce zašpiněný,zažloutlý, při okraji roztržený papír, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G.Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marraa P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatela předseda SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 230)718. Robert Schlosser (1880–1943)Mniši hrají v karty . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčolej, lepenka, 1936, 35 x 40 cm, sign. PD Schlosser 1936, rám, na rámudrobná poškození (€ 500)719. Neznámý autorHorská krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18 000 Kčolej, dřevo, 38 x 32,5 cm, rám, místy poškozeno (€ 750)720. ReichVzdělanci . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčolej, dřevo, 1921, 36,5 x 45,5 cm, sign. LD Reich 1921, rám, místypoškozeno (€ 500)721. Paul Robert (1851–1923)Plavení koní . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10 000 Kčolej, plátno, 57 x 91 cm, sign. PD paul Robert, rám, rám poškozen(€ 417)722. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Strom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 11,8 x 8,5 cm, PD monogr. O.J., žák prof. O. Blažíčka, C. Boudya K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar (€ 34)723. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Dívka s ptáčkem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 200 Kčserigrafie, 22 x 21,5 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 16/20, žákprof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUGHollar (€ 92)726. RabasChalupa v zimě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25 000 Kčolej, plátno, 1935, 36,5 x 44,5 cm, sign. PD Rabas 35, rám, na rámu drobnápoškození (€ 1042)•728. Vilém Plocek (1905–2001)Zátiší s dýmkou . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 000 Kčtuš, kvaš, papír, 1981, 28 x 38 cm, sign. PD Vilém Plocek 1981, pasparta,soukromý žák prof. J. Bendy a F. Tichého, člen spolku Purkyně, SVUMánes (€ 250)729. Vlastimil Zábranský (1936)Kytice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 000 Kčolej, plátno, 1956, 29 x 24 cm, sign. PN V. Zábranský 56, rám, studium naSPŠS v Praze, FF UJEP v Brně, poté žák prof. B. Laciny na Vyššípedagogické škole tamtéž, člen Société Protectrice de l'Humour, skupinyJUNIJ a UVU ČR (€ 167)••724. Milan Kunc (1944)Hamburger . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10 000 Kčtisk, multipl, 1993, 132 x 73,5 cm, sign. PD Milan Kunc 93, č. 141/200,•žák prof. Beuyse (€ 417)• 725. Neznámý autorSedící ženský akt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13 000 Kčolej, plátno, 57,5 x 47 cm (€ 542)••• 727. Cyril Bouda (1901–1984)•Bílá paní . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 22 000 Kčtuš, kvaš, papír, 1982, 31,5 x 19,8 cm, sign. LD C Bouda 1982, rám, žákV. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy(€ 917)45730. Josef Wagner (1938)Osamělý dům . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 000 Kčolej, plátno, 69 x 50 cm, sign. PD Josef Wagner, rám, vzadu věnování:Svému vysokoškolskému učiteli dějin umění Prof. PhDr. Janu Tomešovis díky za vše jeho Josef Wagner v Praze 26. 8. 2003, žák prof. J. Grusea P. Smetany na VŠUP v Praze (€ 375)731. Václav Koutský (1907–1980)Krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčolej, plátno, 1953, 17,3 x 46,7 cm, sign. LD VKotský 53, žák prof. J.Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, člen SVU Mánes (€ 80)732. Josef Kadeřábek (1915)Krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčolej, plátno, 38,5 x 46 cm, kopie obrazu slavného francouzského malířeAlfreda Sisleyho (€ 105)733. František Zikmund (1893–1955)Krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 900 Kčolej, plátno, 1952, 36,2 x 53,5 cm, sign. PD F. Zikmund 1952 (€ 80)734. Jan Smetana (1918–1998)Průmyslová krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčolej, plátno, 1952, 40 x 50 cm, sign. LD Smetana 52, vzadu věnování:Honzovi srdečně Jan Smetana, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C.Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadelana UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollara Skupiny 58 (€ 105)•735. Jiří Kaucký (1880–1935)Zátiší s jablky a oříšky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7 500 Kčolej, plátno, 1929, 24 x 32 cm, sign. LN J. Kaucký 29, rám (€ 313)•736. Hans MoserLoďka na řece . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40 000 Kčolej, plátno, 74 x 100 cm, sign. LD H. Moser, rám, místy poškozené plátno(€ 1667)•737. Tavík František Šimon (1877–1942)Pergola . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčolej, karton, 21,5 x 26,8 cm, provenience: z pozůstalosti autora, při okrajíchlehce poškozeno, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar,SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts(€ 209)738. Pavel Šimon (1920–1958)U Hluboké . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčolej, karton, 1951, 16,1 x 27 cm, sign. LD Pavel Šimon 51, provenience:z pozůstalosti autora, při okrajích lehce poškozeno, žák prof. V. Pukla, F. T.Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar (€ 209)739. Pavel Šimon (1920–1958)Třeboň - nádraží . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčolej, karton, 1949, 17 x 23 cm, sign. PD Pavel Šimon 49, provenience:z pozůstalosti autora, při okrajích lehce poškozeno, žák prof. V. Pukla, F. T.Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar (€ 209)740. Neznámý autorKrajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčolej, plátno, karton, 28 x 40 cm, rám, na obraze připevněn štítek se jménemJosefa Navrátila, na malbě i rámu místy poškození (€ 500)