13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

894. Stanislav Holý (1943–1998)Úsměvy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčlitografie, 73 x 55 cm, sign. DU Stanislav Holý, pasparta, autorský tisk, žákprof. A. Hoffmeistera a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 75)895. Jan Mácha (1926–1984)Jaký bude příští den . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>3, 58 x 30,7 cm, sign. PD Jan Mácha 63, 24/55, žákprof. Nachtigala na Státní grafické škole v Praze a V. Silovského na AVUtamtéž, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)8<strong>96</strong>. Karel Beneš (1932)Klauni . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 1976, 43 x 32,5 cm, sign. PD Karel Beneš 76, autorský tisk, žákprof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)• 897. Dimitrij Kadrnožka (1923)Slunečná krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlitografie, 1983, 54 x 43,5 cm, sign. PD Kadrnožka 83, 3/60, při okrajíchmimo tisk mírně zašpiněný a natržený papír, žák A. Strnadela na VŠUPv Praze a F. Tröstera na AMU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)• 898. Dimitrij Kadrnožka (1923)Zrání . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlitografie, 50 x 38 cm, sign. PD Kadrnožka, autorský tisk, žák A. Strnadelana VŠUP v Praze a F. Tröstera na AMU tamtéž, člen Jednoty umělcůvýtvarných, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)899. Ludmila Jiřincová (1912–1994)Dívka s kapkami ve vlasech . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 400 Kčlitografie, 21,5 x 15,4 cm, sign. PD L. Jiřincová, pasparta, žákyně prof. T.F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibrisa drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 100)900. Vladimír Suchánek (1933)Dívčí hlava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlitografie, 13,5 x 10 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, 150/200, žák prof. C.Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovskéhona AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy ofSciences and Arts v Salzburku, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)901. Vladimír Suchánek (1933)Dívčí hlava s vějířem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlitografie, 14,2 x 15 cm, sign. DU VladSuchánek, rám, autorský tisk, žákprof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Prazea V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen EuropeanAcademy of Sciences and Arts v Salzburku, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 25)902. Karel Svolinský (18<strong>96</strong>–1986)Dívka v ateliéru . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitografie, 1942, 43,5 x 33,5 cm, sign. PD K. Svolinský, rám, 183/500, žákprof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestnýčlen SČUG Hollar, člen SVU Mánes, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 42)• 903. Ludmila Janovská (1907)Pražské zákoutí . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčlitografie, 20,5 x 25,5 cm, sign. PD L. Janovská, pasparta, 92/100, žákyněprof. Nechleby na AVU v Praze, členka skupiny Tvorba, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 13)• 904. Karel Oberthor (1921–19<strong>96</strong>)Podzimní úsvit . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 1992, 26 x 34,3 cm, sign. DU K. Oberthor 92, 12/40, žákprof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského naAVU v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 50)•905. Karel Oberthor (1921–19<strong>96</strong>)Tukan . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 1958, 37,5 x 29,2 cm, sign. DU K. Oberthor 58, žák prof. I. Kulcena Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze,člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)•906. Karel Oberthor (1921–19<strong>96</strong>)Chuchle - závodiště . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčlitografie, 1978, 21,5 x 43 cm, sign. DU K. Oberthor 78, autorský tisk, žákprof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského naAVU v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 59)•907. Karel Oberthor (1921–19<strong>96</strong>)První sníh na Šumavě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitografie, 1984, 32 x 43 cm, sign. PD K. Oberthor 84, 25/110, žákprof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského naAVU v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 42)908. Joan Miró (1893–1983)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 30,5 x 23 cm, na zadní straně značeno: Joan Miró Lithographieoriginale VII, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 84)909. Joan Miró (1893–1983)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčlitografie, 31,5 x 47 cm, na zadní straně značeno: Joan Miró Lithographieoriginale III, uprostřed přeložený papír, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 125)910. Joan Miró (1893–1983)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 31 x 24 cm, na zadní straně značeno: Joan Miró Lithographieoriginale I, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 84)•911. Joan Miró (1893–1983)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčlitografie, 31 x 47,5 cm, na zadní straně značeno: Joan Miró Lithographieoriginale VII, uprostřed přeložený papír, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 125)912. Oldřich Kulhánek (1940)Souhlas . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 2003, 36,5 x 22,5 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 2003,č. 23/100, při okraji lehce poškozený papír, žák prof. K. Svolinského naVŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 146)913. Oldřich Kulhánek (1940)Souzvuk . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčlitografie, 2003, 39,5 x 30 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 2003, č. 33/100,žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 146)914. Oldřich Kulhánek (1940)Ruce . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlitografie, 1997, 32 x 18 cm, sign. DU. Oldřich Kulhánek 97, žákprof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 38)915. Oldřich Kulhánek (1940)Souboj . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 1997, 26 x 19,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 97, č. 127/200,žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 50)916. Tomáš Bím (1946)Balón nad kurtem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 000 Kčlitografie, 1986, 62 x 47 cm, sign. PD Tomáš Bím 86, č. 30/60, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 334)52