13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

701. Arnošt Hrabal 702. Josef Mžyk 724. Milan Kunc725. Neznámý autor 727. Cyril Bouda 728. Vilém Plocek177. Marc Chagall (1887–1985)Anděl . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13 500 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>0, 32,5 x 25 cm, rám, soupis Mourlot č. 288, dokumentacepřiložena (€ 563)• 178. Jan Chaloupek (1958)Klaun Bamboule . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23 000 Kčakryl, sololit, 2011, 99,5 x 68 cm, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly(€ 959)• 179. Jan Chaloupek (1958)Chrám meditace . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23 000 Kčakryl, sololit, 2011, 99,5 x 68 cm, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly(€ 959)180. Miloslav Chlupáč (1920–2008)Hlava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 400 Kčlitografie, 34 x26 cm, žák prof. K. Štipla na UMPRUM v Praze, prof. J.Wagnera na VŠUP tamtéž, člen Umělecké besedy, skupiny Máj, Novéskupiny, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 59)181. Josef Istler (1919–2000)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlinoryt, 1946, 6 x 8 cm, sign. DU Istler 46, pozvánka na zahájení výstavy grafiky1942 - 46 v Kabinetu grafického umění Praha 2, Spálená 35, žák německéhomalíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člensurrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga(€ 38)182. Josef Istler (1919–2000)Rostlina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlept, 1945, 13,2 x 9,5 cm, sign. PU Istler, PU věnování: Pro přítele TomešeIstler I. XII. 45, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupinyCobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollara Společnosti K. Teiga (€ 38)183. Josef Istler (1919–2000)Hlava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlept, akvatinta, 1988, 32,8 x 23,5 cm, sign. PD Istler 88, autorský tiskč. 2/10, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra(Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollara Společnosti K. Teiga (€ 63)184. Josef Istler (1919–2000)Dialog . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlept, akvatinta, 1995, 29,5 x 19,8 cm, sign. PD Istler 95, autorský tiskč. 6/15, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra(Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollara Společnosti K. Teiga (€ 105)185. Josef Istler (1919–2000)Pythagoras . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlept, akvatinta, 1995, 20 x 13,8 cm, sign. PD Istler 95, č. 10/15, žák německéhomalíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člensurrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga (€ 105)186. Josef Istler (1919–2000)Postava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčlept, 1945, 24,2 x 9,8 cm, sign. DU Istler 45, rám, žák německého malířeWaltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistickéSkupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga (€ 121)• 187. Josef Istler (1919–2000)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 900 Kčchybi, 1944, 21,2 x 17,5 cm, sign. DU Istler 44, pasparta, žák německéhomalíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člensurrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga (€ 205)188. Ludmila Jandová (1938)Trávy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 450 Kčsuchá jehla, 1978, 26,7 x 24,8 cm, sign. PD L. Jandová 78, při okrajíchzvlněný a zažloutlý papír, žákyně prof. K. Müllera, V. Silovskéhoa V. Tittelbacha (€ 19)17