13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

573. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)prof. Jeřábek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčdřevoryt, 1919, 24,1 x 19,1 cm, sign. PD Vik, PD značeno v desce VK 19,LD razítko autora, lehce zažloutlý, zašpiněný papír, studium na odbornétkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda naAkademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumnev Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 13)574. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Most na Valdštejně . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčdřevoryt, 1916, 20,1 x 25,5 cm, PD značeno v desce VK 16, lehce zažloutlýpapír, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žákprof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar,člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademievěd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 13)575. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Belvedér a zpívající kašna . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 350 Kčdřevoryt, 1926, 9,8 x 14,4 cm, sign. PD Vik, značeno v desce VK 26, LDrazítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské školev Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze,zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVUMánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 15)576. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Prašná brána . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 350 Kčdřevoryt, 1928, 19,4 x 14,7 cm, sign. PD Vik, LD značeno v desce VK 28,studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žákprof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar,člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademievěd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 15)577. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Z vojenské nemocnice v Kadani . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 350 Kčdřevoryt, 1917, 17 x 24 cm, sign. PD Vik, LN značeno v desce VK 17, LDrazítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské školev Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze,zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVUMánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 15)578. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Pohled ze zahrad Pražského hradu na Malou Stranu . . . . . . 400 Kčdřevoryt, 1926, 19,4 x 14,6 cm, sign. PD Vik, PD značeno v desce VK 26,lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nadPopelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající členSČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný členČeské akademie věd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 17)579. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Klášter ve Slaném . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčdřevoryt, 1938, 18,5 x 27,5 cm, sign. PD Vik, I. stav, PD značeno v desceVK 38, lehce zažloutlý, zašpiněný papír, studium na odborné tkalcovskéškole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademiiv Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži,SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 17)580. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Hráči (z hostince u Bílků na Malé Skále) . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčdřevoryt, 1920, 19,1 x 25 cm, sign. PD Vik, LD značeno v desce VK 20,LD razítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovskéškole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademiiv Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži,SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 17)581. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Stromy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčakvatinta, kolem roku 1930, 20 x 13,5 cm, sign. PD Vik, I. stav, soupis str.33, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnicinad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající členSČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný členČeské akademie věd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 21)582. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Košický dóm . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčdřevoryt, 1933, 22 x 17 cm, sign. PD Vik, PD značeno v desce VK 33, LDrazítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské školev Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze,zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVUMánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 21)583. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Hradčanské panorama . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčdřevoryt, 1928, 19 x 33,2 cm, sign. PD Vik, LD razítko autora, lehcezažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nadPopelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající členSČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný členČeské akademie věd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 34)584. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Staroměstská mostecká věž . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčdřevoryt, 1921, 31,6 x 26,9 cm, sign. PD Vik, PD značeno v desce VK 21,LD razítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovskéškole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademiiv Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži,SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 50)585. Václav Vozáb (1948)Sousedi . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 200 Kčolej, tempera, sololit, 46 x 56 cm, sign. PD Vozáb, rám, na zadní straněštítek galerie Dílo s popisem, žák prof. Q. Fojtíka a J. V. Hnízda na Středníuměleckoprůmyslové škole v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 92)586. Václav Vozáb (1948)Ženy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčolej, tempera, sololit, 61,5 x 69,5 cm, sign. PD Vozáb, žák prof. Q. Fojtíkaa J. V. Hnízda na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 105)587. Václav Vozáb (1948)Podzimní dojem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 000 Kčolej, tempera, sololit, 75 x 110 cm, sign. PD Vozáb, žák prof. Q. Fojtíka a J.V. Hnízda na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 167)588. Karel Vysušil (1926)Postava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitografie, 1999, 37,5 x 26,6 cm, sign. DU K. Vysušil 99, 33/80, žákprof. O. Nejedlého a K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollara Asociace volné grafiky, spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5a Máj, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)589. Karel Vysušil (1926)Paridův soud . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčlitografie, 54 x 43,3 cm, sign. DU K. Vysušil, autorský tisk, při dolnímokraji mimo tisk mírně natržený papír, žák prof. O. Nejedlého a K. Minářena AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky,spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 75)590. Karel Vysušil (1926)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>1, 43 x 54 cm, sign. PD K.Vysušil 61, žák prof. O. Nejedléhoa K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky,spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 84)39