13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

641. František Drtikol (1883–1<strong>96</strong>1)Divadelní motiv . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23 000 Kčfotografie, 19,6 x 26,8 cm, značeno PD slepotiskovým razítkemCOPYRIGHT DRTIKOL PRAGUE, rám, při okrajích mírně pokrčenýpapír, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografovánív Mnichově, člen SČSVU, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 959)642. Josef Sudek (18<strong>96</strong>–1976)Chlapeček . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14 000 Kčfotografie, 23,9 x 17,9 cm, značeno na zadní straně razítkem Foto Sudek,Praha III, Újezd 20., studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka,člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografickéspolečnosti, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 584)643. Mia MirrelliPortrét . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčfotografie, 58,5 x 39 cm, sign. PD Mia Mirrelli, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 34)644. Neznámý autorThe Place Orlandia, Rio de Janeiro, Brasil I. . . . . . . . . . . . . . 250 Kčfotografie, 2002, 14,8 x 20,7 cm, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 11)645. Neznámý autorThe Place Orlandia, Rio de Janeiro, Brasil II. . . . . . . . . . . . . . 400 Kčfotografie, 2002, 20 x 30,1 cm, dole popsáno, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 17)646. Neznámý autorThe Place Orlandia, Rio de Janeiro, Brasil III. . . . . . . . . . . . . 400 Kčfotografie, 2002, 20,3 x 30,1 cm, dole popsáno, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 17)647. Neznámý autorThe Place Orlandia, Rio de Janeiro, Brasil IV. . . . . . . . . . . . . 400 Kčfotografie, 2002, 20,1 x 30 cm, dole popsáno, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 17)649. Petr Baďura (1945)Portrét dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 350 Kčfotografie, 40,4 x 30,4 (23 x 17) cm, sign. na zadní straně P. Baďura, nazadni straně věnování a popis autora, člen Svazu fotografů, asi 35 výstavv Čechách a zahraničí, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 15)650. Petr Baďura (1945)Dívka v kloboučku . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčfotografie, 40,4 x 30,4 (23 x 17) cm, sign. na zadní straně Baďura Petr, nazadni straně věnování a popis autora, mírně poškozeno, člen Svazufotografů, asi 35 výstav v Čechách a zahraničí, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 13)651. Václav Chochola (1923–2005)Salvador Dalí, Paris 1<strong>96</strong>9 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčfotografie, 1<strong>96</strong>9, 24,3 x 16,3 cm, sign. na zadní straně Václav Chochola,na zadní straně popsáno autorem a značeno autorským razítkem, žákprof. Skopce a Šobra na grafické škole v Praze, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 500)•654. Josef Sudek (18<strong>96</strong>–1976)Portfolio Pressfoto . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 000 Kč13x fotografie, 1976, 30 x 24 cm, soubor 13 fotografií s průvodním textem,který napsal ing. Petr Tausk. Praha, Pressfoto, 1976. Edice mezinár. fotogr.sv. 1. Portfolio, text. s vyobr., 12 volných bromografických příloh s 13 foto.,obálka a typo Libor Fára, rus., něm a angl. resumé. Volné listy v pův. obálce,kompletní, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVUMánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 334)655. Stanislav Tůma (1950–2005)Petřínské schody . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčfotografie, 1980, 29 x 22 cm, sign. PD St. Tůma, na zadní straně popsánoautorem, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 63)656. Stanislav Tůma (1950–2005)Zeď - fantom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčfotografie, 1980, 29,7 x 22 cm, sign. PD Standa Tůma 80, při pravémdolním rohu mírně pokrčený papír, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 63)657. Josef Sudek (18<strong>96</strong>–1976)Polabská krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24 000 Kčfotografie, 17,2 x 22,6 cm, přiložena obálka s popisem Josefa Sudka,studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes,zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 1000)•658. Zdenko Feyfar (1913–2001)Nad Vichvou u Jilemnice (Víchovská Lhota) . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčfotografie, 1955, 15 x 22,8 cm, sign. PD Feyfar, na zadní straně popsánoautorem, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 105)•• 648. Neznámý autor•Podzimní zrcadlení . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 250 Kčfotografie, 1<strong>96</strong>1, 29,5 x 24 cm, na zadní straně věnování: “mme Petákovévř. 6.8.61”, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 11)659. Werner Forman (1921)Bóddhisattva . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčfotografie, 29,7 x 40,4 cm, barevná fotografie s využitím materiáluCibachrome, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)660. Werner Forman (1921)Hlava Bóddhisattvy prorostlá vegetací . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčfotografie, 40,5 x 30,5 cm, barevná fotografie s využitím materiáluCibachrome, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)•661. Werner Forman (1921)Z Tichomoří . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčfotografie, 31,2 x 31 cm, barevná fotografie s využitím materiáluCibachrome, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)•662. Werner Forman (1921)Pagoda Švedagon v Rangúnu (Barma) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčfotografie, 30,3 x 40,5 cm, barevná fotografie s využitím materiáluCibachrome, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)663. Werner Forman (1921)Tutanchamon . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčfotografie, 40,7 x 30 cm, barevná fotografie s využitím materiáluCibachrome, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)664. Werner Forman (1921)Hlava faraóna . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčfotografie, 40,7 x 30 cm, barevná fotografie s využitím materiáluCibachrome, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)652. Václav Chochola (1923–2005)František Tichý s Františkem Muzikou v roce 1956 na VŠUP . . 6 000 Kčfotografie, 1956, 18,5 x 24,1 cm, na zadní straně popsáno autorema značeno autorským razítkem, žák prof. Skopce a Šobra na grafické školev Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 250)platební pauza653. Václav Chochola (1923–2005)Portrét Ludmily Jiřincové . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 800 Kčfotografie, 18,2 x 11,7 cm, na zadní straně značeno autorským razítkem,žák prof. Skopce a Šobra na grafické škole v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 117)42