5. Práce na papíře, obrazy (III. část)665. Jiří Bouda (1934)Konvolut 5 grafických listů . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kč5x litografie, vše sign. Jiří Bouda, studium na Státní grafické škole v Praze,žák prof. K. Svolinského na UMPRUM tamtéž (€ 17)666. František Skořepa (1951)Černý levhart . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29 000 Kčolej, plátno, 70 x 80 cm, sign. PD Skořepa Jan, rám, vzadu popsáno.Soukromý žák Z. Buriana v malbě. Spoluzakladatel muzea Z. Burianav ZOO ve Dvoře Králové (€ 1209)•667. Josef Kalenda (1953)Bez názvu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčmramor, v. 32,5 cm (€ 209)•668. Vilém Plocek (1905–2001)Rákosí . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5 000 Kčkvaš, papír, 1988, 29,5 x 39,5 cm, sign. PD Vilém Plocek 1988, pasparta,vzadu ve výřezu na pozvánce k výstavě popsáno: S velkým poděkováníma s velkým pozdravem Vilém z Brandejsa, soukromý žák prof. J. Bendy a F.Tichého, člen spolku Purkyně, SVU Mánes (€ 209)669. František Hudeček (1909–1990)Pletení . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčlavírovaná kresba tuší, uhel, papír, 1941, 19 x 23 cm, sign. LD F. Hudeček41, rám, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy,Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index (€ 105)•670. Pravoslav Kotík (1889–1970)Žena s dítětem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 000 Kčkvaš, papír, 1950, 45,5 x 32 cm, sign. PD P. Kotík 50, rám, na rámu drobnéoděrky, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUMv Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko (€ 250)•671. Jan Kutálek (1917–1987)Talíř . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 000 Kčkeramika, 35 x 39,5 cm, vzadu značeno Kutálek, soukromý žákprof. K. Pokorného (€ 250) •672. Josef Váchal (1884–1<strong>96</strong>9)Loutkové divadlo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčdřevoryt, 9,8 x 7,8 cm, sign. PD JVáchal, lehce zažloutlý, při okrajíchpokrčený papír, na papíře drobné skvrny, žák A. Kalvody a R. Béma,zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon(€ 42)673. Karel Svolinský (18<strong>96</strong>–1986)Dívka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčmědirytina, 18,4 x 11,8 cm, sign. PD KSvolinský, č. 23/200, žák prof. Š.Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný členSČUG Hollar, člen SVU Mánes (€ 42)674. Pavel Sukdolák (1925)Ulita . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlept, 11,6 x 11,5 cm, sign. DU P. Sukdolák, při okrajích lehce pokrčenýpapír, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar (€ 42)675. Ludmila Jiřincová (1912–1994)Loďka (PF 1954) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 100 Kčlept, 1953, 9,5 x 7,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, žákyně prof. T. F. Šimonana AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobnégrafiky a Spolku českých bibliofilů (€ 5)676. Ludmila Jiřincová (1912–1994)Loď (PF 1953) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 150 Kčlept, 1952, 17,6 x 12,3 cm, sign. PD L. Jiřincová, lehce zažloutlý papír,žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolkupřátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů (€ 7)677. Tomáš Hřivnáč (1959)Konvolut 3 grafických listů . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kč3x lept, 2010, vše sign. PD Tomáš Hřivnáč 2010, studium na SUPŠ v Praze(€ 38)678. Otto Placht (1<strong>96</strong>2)Abstraktní kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14 000 Kčolej, plátno, 2005, 30 x 30 cm, sign. vzadu Otto Placht 2005, rám, žákprof. A Paderlíka na AVU v Praze (€ 584)679. Alena Antonová (1930)Konvolut 3 grafických listů . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kč3x lept, 2009, vše sign. PD A. Antonová, žákyně prof. Filly a A. Strnadelana VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů(€ 17)680. Eduard Ovčáček (1933)Konec šťastných dnů II. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 600 Kčlept, reliéfní tisk, 1<strong>96</strong>3, 28 x 20,7 cm, sign. PD E. Ovčáček 63, č. 13/25,žák prof. P. Matejky, člen SČUG Hollar, SVU Mánes (€ 109)681. Tomáš Hřivnáč (1959)Dále . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčlept, 2011, 20,5 x 14,8 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2011, č. 33/100,studium na SUPŠ v Praze (€ 30)682. Tomáš Hřivnáč (1959)Ne je ne . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčlept, 2011, 20,5 x 15 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2011, č. 74/100, studiumna SUPŠ v Praze (€ 30)683. Tomáš Hřivnáč (1959)Posun . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčlept, 2011, 20,8 x 15 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2011, č. 75/100, studiumna SUPŠ v Praze (€ 30)684. Tomáš Hřivnáč (1959)Dlouhý den . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, 2011, 20,5 x 15 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2011, č. 48/100, studiumna SUPŠ v Praze (€ 34)685. Ladislav Karoušek (1926–1991)Krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčkvaš, tempera, 1970, 45,5 x 63 cm, sign. PD L. Karoušek 70, rám, žákprof. V. Silovského a M. Holého, člen skupiny M 57 (€ 500)•686. Jiří Sopko (1942)Skřítek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 000 Kčakvarel, papír, 19<strong>96</strong>, 19,2 x 20,8 cm, sign. PD Sopko <strong>96</strong>, rám, žákprof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy (€ 500)•687. Karel Valter (1909–2006)Příroda . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 000 Kčlinoryt, 1978, 49,3 x 38 cm, sign. DU Valter 78, rám, člen skupiny Linie,Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, členvýtvarného odboru Umělecké besedy v Praze (€ 375)•688. Zdeněk Burian (1905–1981)Kamenný herbář . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21 000 Kčakvarel, papír, 36,5 x 25,4 cm, sign. LD Z. Burian, rám, na rámu drobnéoděrky, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, členSdružení výtvarníků Purkyně (€ 875)689. Vojtěch Kubašta (1914–1992)Tyk, tak - Nehody a náhody . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčakvarel, tuš, papír, 13,7 x 9,7 cm, sign. PD V. Kubašta, z rodiny přátel autoraEduarda Škody, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu zastarou Prahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)690. Vojtěch Kubašta (1914–1992)U řezníka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčakvarel, běloba, papír, 17 x 11 cm, sign. PD V. Kubašta, z rodiny přátelautora Eduarda Škody, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, členKlubu za starou Prahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)43
691. Vojtěch Kubašta (1914–1992)Anděl strážný . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčakvarel, tuš, papír, 14,9 x 10,5 cm, sign. PD Kubašta, z rodiny přátel autoraEduarda Škody, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu zastarou Prahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)692. Vojtěch Kubašta (1914–1992)Svačinka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčakvarel, tuš, papír, 12 x 7 cm, monogr. PD V.K., z rodiny přátel autoraEduarda Škody, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu zastarou Prahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 25)693. Vojtěch Kubašta (1914–1992)Podzim . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčakvarel, tuš, papír, 1927, 9,5 x 17,5 cm, sign. PD V. Kubašta 27., z rodinypřátel autora Eduarda Škody, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela,člen Klubu za starou Prahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)694. Vojtěch Kubašta (1914–1992)Na pustém ostrově . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčakvarel, tuš, běloba, papír, 17,3 x 11,5 cm, sign. PD VKubašta, z rodinypřátel autora Eduarda Škody, při okrajích mimo kresbu mírně zašpiněnýpapír, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starouPrahu, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)695. Karel Oberthor (1921–19<strong>96</strong>)Poslové z jiné galaxie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11 000 Kčkombinovaná technika, papír, 1993, 59,8 x 43,8 cm, sign. PD K. Oberthor93, pasparta, na zadní straně štítek s popisem a razítkem autora, žákprof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského naAVU v Praze, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 459)6<strong>96</strong>. Václav Rabas (1885–1954)Žena s klasy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept, 1947, 14 x 7,7 cm, sign. LD Václav Rabas, PF 1948, žák prof. B.Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a M. Švabinského, člen Uměleckébesedy, SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)697. Václav Hollar (1607–1677)Portrét dívky (podle Martina Schoena) . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčmědirytina, 1646, 11,5 x 8,8 cm, značeno LN Martin Schön a PN Hlr fecit1646, při dolním okraji mírně natržený papír, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 50)698. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Sedící . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitá tuš, papír, 1<strong>96</strong>4, 33 x 22,4 cm, sign. LN Bělocvětov 64, při dolním okrajina papíře vodní skvrny, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze,prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 42)699. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitá tuš, papír, 1<strong>96</strong>3, 37,4 x 26,3 cm, sign. PD Bělocvětov 63, žák J. Solarana Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž,člen skupiny Máj, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 84)700. Andrej Bělocvetov (1923–1997)Sedící ženský akt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčakvarel, tuš, papír, 32,5 x 24 cm, sign. PD Bělocvětov, při okrajích mírnězašpiněný a pokrčený papír, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze,prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 75)• 701. Arnošt Hrabal (1886–1<strong>96</strong>9)V lese . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 700 Kčdřevoryt, 25,5 x 32,5 cm, sign. PD AHrabal, rám, žák J. Obrovského naAVU v Praze, člen Sdružení výtvarných umělců moravských, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 30)•702. Josef Mžyk (1944)Vanesa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 55 000 Kčakryl, plátno, 2011, 70 x 60 cm, sign. PD Mžyk, blindrám, na zadní straněpopsáno autorem, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze,poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollara Nového sdružení pražských umělců, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 2292)703. Andrej Bělocvetov (1923–1997)V negližé . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlavírovaná kresba tuší, papír, 45 x 31,3 cm, sign. LD Bělocvětov, žák J.Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVUtamtéž, člen skupiny Máj, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 50)704. Lev Šimák (18<strong>96</strong>–1989)Pohled na Prahu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčlept, 31,5 x 24,5 cm, sign. PD Lev Šimák, pasparta, 2/10, žák prof. M.Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelníčlen Umělecké besedy, místopředseda a předseda SČUG Hollar,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 21)705. Jaromír Stretti - Zamponi (1882–1959)Z Šumavy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 000 Kčakvatinta, 36,5 x 32 cm, sign. PD Jarda, značeno LD v desce Jar. Stretti -Zamponi, rám, dole věnování, na rámu drobné oděrky, zakládající členSČUG Hollar, člen SVU Mánes, provenience: Antikvariát Ostrovní(€ 250)706. Ota Janeček (1919–19<strong>96</strong>)Staré jabloně v zimě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6 000 Kčlept, 1957, 31,5 x 49,5 cm, sign. PD Ota Janeček, pasparta, zažloutlý, přiokraji pokrčený, přeložený papír, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudya K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 250)707. Pavel Hora (1<strong>96</strong>8)Časový úsek 2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčkombinová technika, reliéfní tisk, 2010, 52,5 x 46 cm, sign. PD Pavel Hora2010, č. 2/2, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 38)708. Pavel Hora (1<strong>96</strong>8)Sblížení 1 a 2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kč2x kombinovaná technika, 2011, 24 x 28,5 cm, sign. PD Pavel Hora 11,č. 7/8, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 38)•709. Tomáš Bím (1946)V bouři . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25 000 Kčkvaš, papír, 1983, 55,8 x 38 cm, sign. PD Tomáš Bím 83, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 1042)•44710. Tomáš Bím (1946)Tři tenisové rakety . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25 000 Kčakryl, papír, 1983, 58,7 x 41,7 cm, sign. PD Tomáš Bím 83, při okrajích lehcepoškozený papír, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, potésoukromé studium, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 1042)•711. Tomáš Bím (1946)Coca cola . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25 000 Kčakryl, papír, 1983, 66 x 46 cm, sign. LD Tomáš Bím 83, studium naOdborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 1042)712. Josef Jíra (1929–2005)Jákob . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 000 Kčkombinovaná technika, 1986, 51,5 x 40 cm, sign. PD J. Jíra 86, č. 3/7, žákprof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze,spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 334)713. Jaroslav KrcalHlava ženy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčkombinovaná technika, 1<strong>96</strong>3, 42 x 59 cm, sign. PD Jar. Krcal 63, rám, přiokrajích zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 125)