13.07.2015 Views

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

AUKCE 96 - Aukční síň Vltavín

430. Jana Reinerová (1946)Klavírní křídlo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčlitografie, 29,8 x 37,7 cm, sign. DU Jana Reinerová, autorský tisk, žákyněprof. Sutera a Stanulise na École des Beaux Arts v Ženevě, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 25)431. Jana Reinerová (1946)Rybičky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 40,1 x 48,8 cm, sign. DU Jana Reinerová, 20/58, v pravémhorním rohu mimo tisk mírně pokrčený papír, žákyně prof. Suteraa Stanulise na École des Beaux Arts v Ženevě, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 34)432. Gustav ReiterLokomotiva č. 365023 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 500 Kčolej, karton, 1934, 48 x 61 cm, sign. PD G. Reiter 1934, rám (€ 188)433. Harmenszoon van Rijn Rembrandt (1606–1669)Saskie s perlami ve vlasech . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept na ručním papíře, původně 1634, 8,5 x 6,5 cm, značeno NU v desceRembrandt 634, tisknuto z kopie původní desky, značeno LD: No 201,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)434. Harmenszoon van Rijn Rembrandt (1606–1669)Krajina na kanále . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept na ručním papíře, 14,5 x 20,5 cm, tisknuto z kopie původní desky,značeno LD: No 329, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 34)435. Harmenszoon van Rijn Rembrandt (1606–1669)Chalupa se světlým plotem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept na ručním papíře, 13,1 x 15,8 cm, značeno DU v desce Rembrandt,tisknuto z kopie původní desky, značeno LD: No 332, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)436. Harmenszoon van Rijn Rembrandt (1606–1669)Vesnické stavení se dvěma stromy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept na ručním papíře, 9 x 20 cm, značeno DU v desce R, tisknuto z kopiepůvodní desky, značeno LD: No 330, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 34)437. Harmenszoon van Rijn Rembrandt (1606–1669)Portrét umělcovy matky sedící u stolu . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlept na ručním papíře, původně 1631, 14,7 x 12,8 cm, značeno LU v desceR L f., tisknuto z kopie původní desky, značeno LD: No 1<strong>96</strong>, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 42)438. Harmenszoon van Rijn Rembrandt (1606–1669)Zlatník Jan Lutma . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 500 Kčlept a suchá jehla na ručním papíře, původně 1656, 19,6 x 15 cm, značenoNU v desce Rembrandt 656, tisknuto z kopie původní desky, značeno LD:No 182, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 63)• 439. Pierre - Auguste Renoir (1841–1919)Ležící ženský akt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11 000 Kčlept, 1906, 13 x 19,8 cm, pozdější otisk z původní desky, uvedeno v soupisu: L.Delteil - Pierre - Auguste Renoir - L´oeuvre gravé et lithographié č. 14, vydalA. Wofsy Fine Arts, San Francisco 1999 (€ 459)• 440. Pierre - Auguste Renoir (1841–1919)Koupání . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11 000 Kčlept, 1910, 16,8 x 11,2 cm, pozdější otisk z původní desky, uvedenov soupisu: L. Delteil - Pierre - Auguste Renoir - L´oeuvre gravé et lithographiéč. 23, vydal A. Wofsy Fine Arts, San Francisco 1999 (€ 459)• 441. Bohuslav Reynek (1882–1971)Zasněžený Job . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 20 000 Kčsuchá jehla, 1958, 12,8 x 17,5 cm, sign. PD Reynek, rám, soukroméstudium, člen SČUG Hollar (€ 834)442. Marina Richter (1<strong>96</strong>2)Dívka s granátovým jablkem (plakát k výstavě) . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 19<strong>96</strong>, 70 x 50 cm, k výstavě v Leuvenu v roce 19<strong>96</strong>, v rozíchmalé dírky, studium na VŠUP v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 50)•443. Marina Richter (1<strong>96</strong>2)Virgin . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11 500 Kčlitografie, 1993, 43 x 32,3 cm, sign. PD Marina Richter 93, rám, 22/85,studium na VŠUP v Praze (€ 480)444. Vladimír Ringes (1911–1989)Večer na Kampě . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 500 Kčolej, plátno, 1<strong>96</strong>9, 51 x 41 cm, sign. LD V. Ringes, na zadní straně štíteks popisem, žák prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen JUV,SVUM v Hodoníně, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 146)445. Viktor Rolín (1887–1942)Ovce u potoka . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlept, akvatinta, 35,5 x 47,5 cm, sign. PD V. Rolín, rám, mírně zažloutlýa v horní části mírně zašpiněný papír, žák prof. Sambergera, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)•446. Viktor Rolín (1887–1942)Zátiší . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9 000 Kčolej, překližka, 60 x 110 cm, sign. PD V. Rolín, rám, žák prof. Sambergera(€ 375)447. Pavel Roučka (1942)Postavy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčlitografie, 52,5 x 36 cm, sign. PD Roučka, autorský tisk, studium na SPŠgeodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie desBeaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 34)448. Pavel Roučka (1942)Baroko . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčlitografie, 69,8 x 55 cm, sign. PD Roučka, autorský tisk, při okrajíchpokrčený papír, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvovalodbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar(€ 38)•449. Různí autoriL´estampe Moderne . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35 000 Kčsoubor 15 grafických listů, časopis L´estampe Moderne, vydáno v červnu1897, Paříž, lehce zažloutlý papír, obálka poškozena (€ 1459)450. Josef Řeřicha (1872–1959)Sedlická obora . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčuhel, papír, 1953, 31 x 22,5 cm, monogramováno LD 7/7 53 JŘ, v dolníčásti posáno autorem, žák prof. J. Kouly, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 13)451. Josef Řeřicha (1872–1959)Písek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčuhel, papír, 1956, 33,7 x 24 cm, monogramováno PD 21/8 56 JŘ, v dolníčásti posáno autorem, žák prof. J. Kouly, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 13)452. Josef Řeřicha (1872–1959)Písek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčuhel, papír, 1953, 31,7 x 22,5 cm, monogramováno PD 29/8 53 Ř, v dolníčásti posáno autorem, žák prof. J. Kouly, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 13)453. Josef Řeřicha (1872–1959)Vráž (Písecko) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčtužka, papír, 1947, 32,5 x 24,7 cm, monogramováno PD 18/7 47 JŘ, v dolníčásti posáno autorem, žák prof. J. Kouly, člen SČUG Hollar, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 13)454. Josef Řeřicha (1872–1959)Podzim . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčuhel, papír, 1955, 31,3 x 23,8 cm, monogramováno PD 1955 Ř, žák prof. J.Kouly, člen SČUG Hollar, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 13)455. František Sadovský (1909)Krajina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčolejová tempera, karton, 33,5 x 68,5 cm, sign. PD FSadovský, rám, na rámudrobné oděrky, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 17)33