573. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)prof. Jeřábek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčdřevoryt, 1919, 24,1 x 19,1 cm, sign. PD Vik, PD značeno v desce VK 19,LD razítko autora, lehce zažloutlý, zašpiněný papír, studium na odbornétkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda naAkademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumnev Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění,provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 13)574. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Most na Valdštejně . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 300 Kčdřevoryt, 1916, 20,1 x 25,5 cm, PD značeno v desce VK 16, lehce zažloutlýpapír, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žákprof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar,člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademievěd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 13)575. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Belvedér a zpívající kašna . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 350 Kčdřevoryt, 1926, 9,8 x 14,4 cm, sign. PD Vik, značeno v desce VK 26, LDrazítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské školev Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze,zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVUMánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 15)576. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Prašná brána . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 350 Kčdřevoryt, 1928, 19,4 x 14,7 cm, sign. PD Vik, LD značeno v desce VK 28,studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žákprof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar,člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademievěd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 15)577. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Z vojenské nemocnice v Kadani . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 350 Kčdřevoryt, 1917, 17 x 24 cm, sign. PD Vik, LN značeno v desce VK 17, LDrazítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské školev Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze,zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVUMánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 15)578. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Pohled ze zahrad Pražského hradu na Malou Stranu . . . . . . 400 Kčdřevoryt, 1926, 19,4 x 14,6 cm, sign. PD Vik, PD značeno v desce VK 26,lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nadPopelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající členSČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný členČeské akademie věd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 17)579. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Klášter ve Slaném . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčdřevoryt, 1938, 18,5 x 27,5 cm, sign. PD Vik, I. stav, PD značeno v desceVK 38, lehce zažloutlý, zašpiněný papír, studium na odborné tkalcovskéškole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademiiv Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži,SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 17)580. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Hráči (z hostince u Bílků na Malé Skále) . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčdřevoryt, 1920, 19,1 x 25 cm, sign. PD Vik, LD značeno v desce VK 20,LD razítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovskéškole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademiiv Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži,SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 17)581. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Stromy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčakvatinta, kolem roku 1930, 20 x 13,5 cm, sign. PD Vik, I. stav, soupis str.33, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnicinad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající členSČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný členČeské akademie věd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 21)582. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Košický dóm . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 500 Kčdřevoryt, 1933, 22 x 17 cm, sign. PD Vik, PD značeno v desce VK 33, LDrazítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské školev Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze,zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVUMánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience: AntikvariátOstrovní (€ 21)583. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Hradčanské panorama . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčdřevoryt, 1928, 19 x 33,2 cm, sign. PD Vik, LD razítko autora, lehcezažloutlý papír, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nadPopelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající členSČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný členČeské akademie věd a umění, provenience: Antikvariát Ostrovní (€ 34)584. Karel Vik (1883–1<strong>96</strong>4)Staroměstská mostecká věž . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčdřevoryt, 1921, 31,6 x 26,9 cm, sign. PD Vik, PD značeno v desce VK 21,LD razítko autora, lehce zažloutlý papír, studium na odborné tkalcovskéškole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademiiv Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži,SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění, provenience:Antikvariát Ostrovní (€ 50)585. Václav Vozáb (1948)Sousedi . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 200 Kčolej, tempera, sololit, 46 x 56 cm, sign. PD Vozáb, rám, na zadní straněštítek galerie Dílo s popisem, žák prof. Q. Fojtíka a J. V. Hnízda na Středníuměleckoprůmyslové škole v Praze, provenience: Antikvariát Dlážděná(€ 92)586. Václav Vozáb (1948)Ženy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 500 Kčolej, tempera, sololit, 61,5 x 69,5 cm, sign. PD Vozáb, žák prof. Q. Fojtíkaa J. V. Hnízda na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 105)587. Václav Vozáb (1948)Podzimní dojem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4 000 Kčolej, tempera, sololit, 75 x 110 cm, sign. PD Vozáb, žák prof. Q. Fojtíka a J.V. Hnízda na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 167)588. Karel Vysušil (1926)Postava . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 000 Kčlitografie, 1999, 37,5 x 26,6 cm, sign. DU K. Vysušil 99, 33/80, žákprof. O. Nejedlého a K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollara Asociace volné grafiky, spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5a Máj, provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 42)589. Karel Vysušil (1926)Paridův soud . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčlitografie, 54 x 43,3 cm, sign. DU K. Vysušil, autorský tisk, při dolnímokraji mimo tisk mírně natržený papír, žák prof. O. Nejedlého a K. Minářena AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky,spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 75)590. Karel Vysušil (1926)Kompozice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 000 Kčlitografie, 1<strong>96</strong>1, 43 x 54 cm, sign. PD K.Vysušil 61, žák prof. O. Nejedléhoa K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky,spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 84)39
591. Karel Vysušil (1926)Strom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 200 Kčlitografie, 1992, 64 x 48 cm, sign. DU K. Vysušil 92, žák prof. O. Nejedléhoa K. Mináře na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Asociace volné grafiky,spoluzakladatel uměleckých skupin G7, LG 5 a Máj, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 92)592. Josef Wagner (1901–1957)Mozartovo requem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčsépie, papír, 1956, 25,7 x 24,3 cm, sign. LD Wagner 4/XII 56, pasparta,vzadu na štítku věnování: Pro prof. PhDr J. M. Tomeše s díky Wagnerová10 - 12 - 1985, žák prof. J. Štursy a O. Španiela, člen SVU Mánes(€ 125)593. Josef Wagner (1938)•Žena s rozpuštěnýmí vlasy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 75 000 Kčpálená hlína, 1930, v. 19 cm, socha reprodukována v monografii Jan Tomeš:Josef Wagner, socha pochází ze sbírky J. Tomeše - mimořádná, pouzeoriginál, žák prof. J. Gruse a P. Smetany na VŠUP v Praze (€ 3125)594. Irena Wagnerová (1<strong>96</strong>2)Kočička k narozeninám . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčlitografie, 1997, 48,5 x 37,5 cm, sign. PD I. Wagnerová 97, autorský tisk,studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 17)595. Emil Weirauch (1909)Práce na poli . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 000 Kčolej, papír, 35 x 45 cm, sign. PD EWeirauch, rám, na rámu drobné oděrky(€ 125)• 5<strong>96</strong>. J. S. WoigertVlk . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18 000 Kčolej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD J.Woigert, rám, při okrajích poškozeno,na rámu drobná poškození (€ 750)597. Vlastimil Zábranský (1936)A (zadek) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčlitografie, 1985, 32 x 26,8 cm, sign. DU Zábranský, 28/70, z alba AB 50,vydaného k padesátinám Albína Brunovského, studium na SPŠS v Praze,FF UJEP v Brně, poté žák prof. B. Laciny na Vyšší pedagogické školetamtéž, člen Société Protectrice de l'Humour, skupiny JUNIJ a UVU ČR,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 50)598. Petr Zamarovský (1952)Ženský akt . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 800 Kčfotoplátno, 120 x 80 cm, rám, na plátně místy drobná poškození,provenience: Antikvariát Dlážděná (€ 117)599. Miloš Zeithammel (1958)Strukturální grafika . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 400 Kčkombinovaná technika, 31 x 21,6 cm, sign. PD Zeithammel, absolventHellichovy grafické školy, žák prof. Vašáka, provenience: AntikvariátDlážděná (€ 17)600. Miloš Zeithammel (1958)Strukturální grafika . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčkombinovaná technika, monotyp, 27,7 x 39,5 cm, sign. DU Zeithammel,absolvent Hellichovy grafické školy, žák prof. Vašáka, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 25)601. Miloš Zeithammel (1958)Otisky židovských náhrobků . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčkombinovaná technika, monotyp, 38,7 x 28,5 cm, sign. PD Zeithammel,absolvent Hellichovy grafické školy, žák prof. Vašáka, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 25)602. Miloš Zeithammel (1958)Strukturální grafika . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 800 Kčkombinovaná technika, 32 x 22 cm, sign. DU Zeithammel Jindřich,absolvent Hellichovy grafické školy, žák prof. Vašáka, provenience:Antikvariát Dlážděná (€ 34)603. Jan Angelo Zeyer (1878–1945)Dvě bárky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 700 Kčakvarel, papír, 34 x 40,5 cm, sign. Angelo Zeyer, rám, žák prof. Brožíkaa Schwaigra (€ 71)604. Olbram Zoubek (1926)Jaro . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčzlacený reliéfní tisk, 19,3 x 15 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk,žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy (€ 25)605. Olbram Zoubek (1926)Léto . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčzlacený reliéfní tisk, 19,6 x 15 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk,žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy (€ 25)606. Olbram Zoubek (1926)Podzim . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčzlacený reliéfní tisk, 20,5 x 15 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk,žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy (€ 25)607. Olbram Zoubek (1926)Zima . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 600 Kčzlacený reliéfní tisk, 20 x 15 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk,žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy (€ 25)608. Olbram Zoubek (1926)Profil dívky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 900 Kčzlacený reliéfní tisk, 33,8 x 24,8 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorskýtisk, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy(€ 38)609. Olbram Zoubek (1926)Zlatovláska . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčzlacený reliéfní tisk, 33,8 x 24,8 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorskýtisk, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy(€ 50)610. Olbram Zoubek (1926)Lože . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 200 Kčzlacený reliéfní tisk, 34,3 x 24,5 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorskýtisk, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy(€ 50)611. Olbram Zoubek (1926)Astrologie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 600 Kčzlacený reliéfní tisk, 34,5 x 34,3 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorskýtisk, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy(€ 67)612. Olbram Zoubek (1926)Léto . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 800 Kčzlacený reliéfní tisk, 34,5 x 34,3 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorskýtisk, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy(€ 75)613. Olbram Zoubek (1926)Spěchající gratulanti . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 900 Kčcín, 20,8 x 15,8 cm, značeno vzadu O Zoubek, žák prof. Wagnera, členskupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy(€ 121)614. Jan Zrzavý (1890–1977)Krušovice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2 800 Kčtuš, papír, 1923-24, 6 x 13 cm, 2x monogr. J. Z., rám, nahoře nad kresbaminápis: U Rabasů v Krušovicích, žák Františka Ženíška ml. na soukromémalířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUPv Praze, člen sdružení Sursum,skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar(€ 117)615. Jan Zrzavý (1890–1977)Praha - Bubeneč . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 700 Kčtužka, papír, 1935, 7,8 x 12,1 cm, rám, vzadu popsáno, žák FrantiškaŽeníška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUPv Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy,SVU Mánes a SČUG Hollar (€ 155)40