15.07.2013 Views

vandens lašo kelionė į baltijos jūrą

vandens lašo kelionė į baltijos jūrą

vandens lašo kelionė į baltijos jūrą

SHOW MORE
SHOW LESS

You also want an ePaper? Increase the reach of your titles

YUMPU automatically turns print PDFs into web optimized ePapers that Google loves.

Pamokos tema: Ar moku pasirinkti sveikus ir saugius Baltijos jūrai maisto produktus?<br />

Pamokos tikslas: Ugdyti vaikų gebėjimus atsakingai pasirinkti maisto prekes.<br />

Uždaviniai: Mokiniai ugdysis gebėjimus atsakingai pasirinkti maisto prekes artimiausiose<br />

savo miestelio ar kaimo gyvenvietės parduotuvėse; sužinos prioritetus ir grėsmes apsiperkant<br />

parduotuvėje.<br />

Klasė: 6–8<br />

Dalykas: Etika, matematika, gamta, technologijos.<br />

Metodai: Taikomi aktyvieji darbo metodai.<br />

Pamokos eiga<br />

Pamoka skirstoma <strong>į</strong> 4 etapus:<br />

1 etape išsiaiškinama, kokius maisto produktus vaikai dažniausiai perka parduotuvėje<br />

ir kodėl? Ar jie labiau linkę išbandyti naujus produktus, ar perka jau ragautus<br />

anksčiau?<br />

Metodai: „Minčių lietus“. Mokytojas užduoda klausimą: „Kokius maisto produktus<br />

perkate už jums skirtus kišenpinigius?“ Mokiniai vardina produktus, mokytojas juos<br />

užrašo lentoje.<br />

2 etapas – prioritetų nustatymas (išsiaiškinama, kokie mokinių perkami maisto<br />

produktai yra vertingiausi sveikatai, saugiausi Baltijos jūrai).<br />

Metodai: Analizė, grupavimas, individualus ir grupinis darbas, „Devynbriaunis<br />

deimantas“. Mokytojas išdalina kiekvienam mokiniui po deimanto, susidedančio iš 9<br />

rombų, paveikslėlio kopiją, paprašo tuos „deimantus“ užpildyti, viršutiniuose<br />

rombuose <strong>į</strong>rašant sveikiausius produktus, o apačioje - mažiausiai sveikus iš lentoje<br />

esančio sąrašo. Mokiniai dirba individualiai. Baigus užduot<strong>į</strong>, mokytojas paskirsto<br />

mokinius poromis ir prašo aptarti <strong>į</strong>rašus bei pabandyti priimti bendrą nuomonę. Kai<br />

diskusijos porose išsenka, mokiniai skirstomi <strong>į</strong> didesnes grupes, kol surandamas visus<br />

tenkinantis sprendimas.<br />

3 etape formuojama teigiama nuostata saugaus Baltijos jūrai maisto produktams.<br />

Metodai: „Kubas“. Mokytojas paruošia kubo išklotines, klausimus produkto<br />

apibūdinimui. Pamokos metu suskirsto mokinius <strong>į</strong> grupes, skiria kiekvienai grupei po<br />

vieną produktą iš „Devynbriaunio deimanto“ prioritetinių produktų sąrašo, išdalina<br />

73

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!