5<br />
Paul Fischer, f. København 1860, d. sst. 1934<br />
Folkeliv på Fælledvej. Sign. Paul Fischer. Olie på<br />
træ. 32 x 37. DKK 75.000 / € 10.000<br />
6<br />
Vinterdag ved hovedbanegården i København.<br />
Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 32 x 29.<br />
Proveniens: Direktør Einar Polanders efterladte samling.<br />
DKK 30.000-40.000 / € 4.000-5.400<br />
5<br />
7<br />
Vinterdag på Trianglen. Sign. Paul Fischer. Olie<br />
på træ. 20 x 25.<br />
12 BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>770</strong>