69<br />
69<br />
Wilhelm Otto Peters, f. Oslo 1851, d. Drøbak 1935<br />
En fisker i den norske skærgård. Sign. W. M. Peters.<br />
Olie på træ. 62 x 45.<br />
Proveniens: Direktør Einar Polanders efterladte samling.<br />
DKK 20.000-30.000 / € 2.700-4.000<br />
52 BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>770</strong>