115<br />
115 CD<br />
Viggo Langer, f. Leipzig 1860, d. Rungsted 1942<br />
Parti fra Kaukasus med en minaret i Shichowa.<br />
Sign. Viggo Langer 1911. Olie på lærred. 71 x 88.<br />
I 1911 var Viggo Langer på rejse i Balkan og Kaukasus.<br />
DKK 15.000-20.000 / € 2.000-2.700<br />
92 BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>770</strong>