73<br />
Paul Fischer, f. København 1860, d. sst. 1934<br />
Badepiger på Hornbæk strand. Sign. Paul Fischer.<br />
Olie på lærred. 38 x 54.<br />
DKK 100.000-150.000 / € 13.000-20.000<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>770</strong><br />
73<br />
74<br />
"Vraget". Ung nøgen pige liggende på en strand.<br />
1906. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 43 x 63.<br />
På blændrammen udstillingsetiket fra 1950.<br />
DKK 50.000-75.000 / € 6.700-10.000<br />
74<br />
57