BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>770</strong><br />
76<br />
76<br />
Wenzel Tornøe, f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907<br />
To italienske kvinder siddende foran et hus.<br />
Sign. Wenzel Tornøe. Olie på lærred. 52 x 61.<br />
Proveniens: Direktør Einar Polanders efterladte samling.<br />
DKK 50.000-75.000 / € 6.700-10.000<br />
59