Views
11 months ago

Ajakiri Vegan 2018 #1

Ajakirja Vegan uues numbris vestleme Marke Starndbergi ja vegan aktivisti Kadri Aavikuga. Tuhnime natuke minevikus ja uurime, milline on olnud MTÜ Loomus teekond algusest kuni ühinenud organisatsioonini. Reisime koos väikese veganiga Lapimaale. Valentini päevale mõeldes vaatame, milline on selle tarbimispüha mõju keskkonnale ja palju, palju muud. Muidugi ei puudu ajakirjast välja rebitavad retseptid, jumestus-, filmi- ja raamatusoovitused.

HOME (2009) Draama,

HOME (2009) Draama, dokumentaal, pere Režissöör: Yann Arthus-Bertrand "Home" (ee Kodu) on dokumentaalfilm, mis räägib elurikkusest Maal ja inimtegevuse mõjust ökoloogilisele tasakaalule. Film koosneb põhiliselt aerovõtetest neljakümne viiest riigist. Filmimine kestis üle 18 kuu. Filmi looja Yann Arthus-Bertrand lendas koos kaameramehe, tehniku ning piloodiga üle viiekümne riigi, et saada ideaalseid THE EMOTIONAL WORLD OF FARM ANIMALS (2004) võtteid dokumentaalile. Film on tasuta vaadatav Youtube’i kanalil Homeproject. https://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU&feature=player_embedded Dokumentaal, pere Režissöörid: Jeffrey Masson, Stanley Minasian „The Emotional World of Farm Animals“ (ee Farmiloomade tundeline maailm) on suurepärane film igas vanuses vaatajatele. Film avab loomade, keda sageli vaadatakse kui toitu, siseelu. Filmi on teinud Jefferey Masson, kes on ka selliste filmide nagu „When Elephants Weep“ (ee Kui elevandid nutavad), „Dog Never Lie About Love“ (ee Koerad ei valeta armastuse kohta). Filmis külastatakse erinevaid põllumajandusloomade varjupaiku, kus nii inimesed, kes loomade eest hoolitsevad, kui ka loomad ise saavad oma loo rääkida. Film on tasuta kõigile vaadatav internetis topdocumentaryfilms. com ja youtube.com. topdocumentaryfilms.com/the-emotional-world-of-farm-animals/ UNITY (2015) Dokumentaal Režissöör: Shaun Monson Vaatamata teaduse, tehnoloogia ja filosoofia arengule ei ole lõppenud inimkonna hävitustöö üksteise, loomade ja looduse vastu. 2005. aasta dokumentaalfilmi „Earthlings“ (ee Maalased) jätkulooks peetav „Ühtsus“ uurib, miks me ikka omavahel läbi ei saa, vaatamata mitmetuhande aastasele evolutsioonile. Viiest peatükist koosnev film vaatab sügavuti, mida tähendab olla inimene ja kuidas kõik eluvormid on lõpuks omavahel seotud. Saadaval www.amazon.co.uk CARNAGE: SWALLOWING THE PAST (2017) Mokumentaal Režissöör: Simon Amstell Aasta 2067. Suurbritannia on vegan, kuid vanem generatsioon vaevleb süümepiinades oma karnistliku mineviku pärast. Filmi looja ja ka peategelane palub meil andestada neile selle eest, mida nad oma minevikus alla neelanud on. Osaliselt tõsielul, osaliselt väljamõeldud olukordadega juhatab mokumentaali stiilis film meid 1944. aastast 2067. aasta utoopiasse. Film ei ole veel väljaspool Suurbritanniat saadaval, kuid tasub silmad lahti hoida, sest ilmselt jõuab see üsna varsti laiema publikuni. 80 VEGAN

VEGANKEBABI- SALAT KÜÜSLAUGU- KASTMEGA Vahest tahaks midagi, mis oleks ühtaegu värske ja krõmpsuv, aga samas rämpstoidulikult maitsev. Täpselt sellisest isust see salat inspireeritud saigi. Mõnusalt sibula- ja küüslaugune, krõmpsu kapsaga vegankebabi salat on just neile, kellel vaja leida kuldne kesktee.