auCtion 763 - Bruun Rasmussen
auCtion 763 - Bruun Rasmussen
auCtion 763 - Bruun Rasmussen
2293<br />
Otto Haslund, f. København 1842, d. Koldby 1917<br />
"En Holdeplads ved Stranden". Sign. Otto H.<br />
1880. Olie på lærred. 64 x 108.<br />
Udstillet: Charlottenborg 1880 nr. 102.<br />
DKK 40.000 / € 5.400<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>763</strong><br />
2293<br />
2294<br />
2294<br />
Simon Simonsen, f. München 1841, d. København 1928<br />
Uden for en kro. Diligencehestene bliver vandet.<br />
Sign. Simon Simonsen 1892. Olie på lærred.<br />
39 x 59.<br />
DKK 25.000-30.000 / € 3.400-4.000<br />
199