auCtion 763 - Bruun Rasmussen
auCtion 763 - Bruun Rasmussen
auCtion 763 - Bruun Rasmussen
2333 CD<br />
H. A. Brendekilde<br />
f. Brendekilde 1857, d. Jyllinge 1942<br />
Sommerdag med tre legende<br />
børn ved en gård. Sign. H. A. B.<br />
Olie på lærred. 50 x 60.<br />
DKK 150.000 / € 20.000<br />
2334<br />
Peter Hansen<br />
f. Fåborg 1868, d. sst. 1928<br />
Et stengærde i skovens udkant.<br />
Sign. P. H. Olie på plade.<br />
47 x 65. DKK 15.000 / € 2.000<br />
BRUUN RASMUSSEN BREDGADE AUKTION <strong>763</strong><br />
2333<br />
2334<br />
215