05.11.2012 Aufrufe

28. Auktion

28. Auktion

28. Auktion

Graphik Freitag, 17. 11. 2006<br />

1600 1601 1602<br />

1601 Käthe Kollwitz<br />

Lithographie, sign., 22x27 cm<br />

Limit: € 100,00<br />

1601 Käthe Kollwitz<br />

Lithographie, sign., 23x317 cm<br />

Limit: € 100,00<br />

1602 Käthe Kollwitz, 1907<br />

Lithographie, sign., 22x30 cm<br />

Limit: € 100,00<br />

1603 1604 1605<br />

1603 Max Pechstein<br />

Lithographie, sign., 1913, 23x28 cm<br />

Limit: € 100,00<br />

1604 Max Pechstein<br />

Lithographie, sign., 20x26 cm<br />

Limit: € 100,00<br />

1605 Carl Spitzweg<br />

Lithographie, sign., 11x19 cm<br />

Limit: € 100,00<br />

1606 1607 1608<br />

1606 Zügel, 1913<br />

Lithographie, sign., 18x23 cm<br />

Limit: € 100,00<br />

1607 Zügel, 1911<br />

Lithographie, sign., 13x24 cm<br />

Limit: € 100,00<br />

- 128 -<br />

1608 Zügel<br />

Lithographie, sign., 14x23 cm<br />

Limit: € 100,00