Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
You also want an ePaper? Increase the reach of your titles
YUMPU automatically turns print PDFs into web optimized ePapers that Google loves.
1.2.1 Les 1 ‘Katrollen en kracht’<br />
Lesdoelen<br />
- Ervaren van de werking van een katrol/technisch inzicht in de katrol<br />
- Waar worden katrollen voor gebruikt?<br />
Tijdsplanning<br />
Inleiding 15 minuten<br />
Uitleg activiteit 15 minuten<br />
Activiteit 30 minuten<br />
Afsluiting 15 minuten<br />
Totaal: 1 uur en 15 minuten<br />
Materiaal<br />
- Katrollen waarmee boomstronken opgetild kunnen worden. Er worden hier per<br />
boomstronk verschillende maten en groottes katrollen gebruikt. Voor verschillende<br />
groottes katrollen:www.dekker-watersport.nl/ www.harken.com<br />
Groepsindeling<br />
Deze les wordt klassikaal gegeven.<br />
Lesverloop<br />
Inleiding<br />
De les begint met een gesprek tussen de Drijfsijs-leerkracht en de leerlingen. De Drijfsijsleerkracht<br />
vraagt wat de leerlingen allemaal hebben gezien in het park en wat ze weten over<br />
katrollen.<br />
Uitleg activiteit<br />
Drijfsijs-leerkracht vertelt dat deze les gaat over katrollen en kracht. Leerkracht en leerlingen<br />
lopen naar de verschillende boomstronken die vastzitten door middel van een touw en een<br />
katrol.<br />
Activiteit<br />
De leerlingen ervaren hoe het is om met een katrol een boomstronk op te liften. Ze proberen<br />
de boomstronken op te tillen met behulp van de katrollen. De leerlingen zullen ervaren dat<br />
een boomstronk met meerdere katrollen makkelijker op te tillen is dan een boomstronk met<br />
één katrol. Dit komt doordat de meerdere katrollen zorgen voor een gewichtverdeling.<br />
Afsluiting<br />
Als afsluiting wordt er een gesprek tussen de Drijfsijs-leerkracht en de leerlingen gehouden.<br />
In dit gesprek worden de bevindingen over de boomstronken en de katrollen uitgewisseld.<br />
11