04.09.2013 Views

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

SHOW MORE
SHOW LESS

Create successful ePaper yourself

Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.

2.1.2 Les 2: Ontwerpen en uitvoeren: De bruggenbouwplaats<br />

Inhoud en aanpak<br />

De activiteit op de bruggenbouwplaats bestaat uit het gezamenlijk bouwen van een stevige,<br />

veilige brug. Daarbij worden onder andere constructieve en reflectieve vaardigheden<br />

geoefend. De leerlingen gaan zelfstandig in groepjes aan de slag en bouwen boven het<br />

water een brug. Vervolgens vindt er een reflectie plaats en is er ruimte om de brug te<br />

verbeteren.<br />

Doelgroep<br />

Deze les is geschikt voor de leerlingen uit de groepen 5 t/m 8. Hoe jonger de leerlingen hoe<br />

meer u ze moet begeleiden in het proces tijdens het uitvoeren van de opdracht.<br />

Lesdoelen<br />

Directe doelen<br />

- De leerlingen kunnen samen een stevige, veilige brug bouwen;<br />

- De leerlingen weten dat een driehoeksconstructie steviger is dan een<br />

vierkantconstructie;<br />

- De leerlingen kunnen sterke en zwakke punten van hun brug benoemen;<br />

- De leerlingen kunnen hun brug op basis van de zwakke punten verbeteren;<br />

- De leerlingen kunnen verwoorden waarom dit materiaal geschikt is voor de<br />

natuurspeeltuin;<br />

- De leerlingen kunnen verwoorden waarom de brug na het bouwen afgebroken moet<br />

worden.<br />

Indirecte doelen<br />

- De leerlingen kunnen verschillende constructievaardigheden toepassen op<br />

verschillende soorten bouwwerken;<br />

- De leerlingen kunnen tijdens diverse opdrachten samen tot een gezamenlijk<br />

eindresultaat komen;<br />

- De leerlingen kunnen op hun werk en op dat van anderen reflecteren;<br />

- Op basis van reflectie kunnen de leerlingen hun product aanpassen;<br />

- De leerlingen weten welke stappen er komen kijken tijdens de productie van<br />

materialen en de gevolgen van deze stappen voor het milieu.<br />

Kern- en tussendoelen (inclusief voorbereidende en afsluitende lessen)<br />

- 32. De leerlingen leren eenvoudige meetkundige problemen op te lossen.<br />

Werken met constructieve materialen zorgt regelmatig voor meetkundige problemen.<br />

Leerlingen zullen passen en meten om deze problemen op te lossen.<br />

- 39. De leerlingen leren zorg dragen voor het milieu.<br />

- 44. De leerlingen leren bij producten uit hun eigen omgeving relaties te leggen tussen<br />

de werking, de vorm en het materiaalgebruik.<br />

Leerlijn: Technische inzichten – constructies en verbindingen<br />

- 45. De leerlingen leren oplossingen voor technische problemen te ontwerpen, deze<br />

uit te voeren en te evalueren.<br />

Leerlijn: Technische inzichten – constructies en verbindingen<br />

Tijdschema<br />

Introductie: 10 minuten<br />

Bouwen van de brug: 20 minuten<br />

17

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!