04.09.2013 Views

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

SHOW MORE
SHOW LESS

You also want an ePaper? Increase the reach of your titles

YUMPU automatically turns print PDFs into web optimized ePapers that Google loves.

2.2 Thema: Vlotten<br />

2.2.1 Les 1 De Vlottenbouwplaats<br />

Inhoud en aanpak<br />

De activiteit op de vlottenbouwplaats bestaat uit het gezamenlijk bouwen van een stevige,<br />

veilige vlot. Daarbij worden onder andere constructieve en reflectieve vaardigheden<br />

geoefend. De leerlingen gaan zelfstandig in groepjes aan de slag en bouwen een vlot<br />

waarmee ze het veilig het water over kunnen steken. Vervolgens vindt er een reflectie plaats<br />

en is er ruimte om het vlot te verbeteren.<br />

Doelgroep<br />

Deze les is geschikt voor de leerlingen uit de groepen 5 t/m 8. Hoe jonger de leerlingen hoe<br />

meer u ze moet begeleiden in het proces tijdens het uitvoeren van de opdracht.<br />

Beginsituatie<br />

Als u voorafgaande aan deze les, de voorbereidende lessen heeft gegeven, weten de<br />

leerlingen al hoe zij met touwknopen onderdelen voor het vlot aan elkaar kunnen bevestigen<br />

en welke materialen er drijven en zinken en waarom. Daarbij is het belangrijk dat de<br />

leerlingen met elkaar kunnen samenwerken en overleggen.<br />

Lesdoelen<br />

Directe doelen<br />

- De leerlingen kunnen samen een stevig, veilig vlot bouwen<br />

- De leerlinge kunnen op verschillende manieren materialen aan elkaar verbinden<br />

- De leerlingen kunnen sterke en zwakke punten van hun vlot benoemen<br />

- De leerlingen kunnen hun vlot op basis van de zwakke punten verbeteren.<br />

Indirecte doelen<br />

- De leerlingen kunnen verschillende constructievaardigheden toepassen op<br />

verschillende soorten bouwwerken<br />

- De leerlingen kunnen tijdens diverse opdrachten samen tot een gezamenlijk<br />

eindresultaat komen<br />

- De leerlingen kunnen op hun werk en op dat van anderen reflecteren<br />

- Op basis van reflectie kunnen de leerlingen hun product aanpassen<br />

Tijdsschema<br />

Introductie: 10 minuten<br />

Bouwen van het vlot: 20 minuten<br />

Reflecteren/testen: 10 minuten<br />

Verbeteren van het vlot: 20 minuten<br />

Opnieuw reflecteren en afsluiten: 10 minuten<br />

Opruimen: 15 minuten<br />

30

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!