Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Create successful ePaper yourself
Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.
2.3 Thema: Hutten<br />
2.3.1 Les 1: Isolatie<br />
In de klas (Voorbereidende les op het bouwen van hutten)<br />
Inhoud en aanpak<br />
In deze les leren de kinderen wat isolatie is en welke soorten isolatiemateriaal er zijn. Ook<br />
komen ze erachter waarom je eigenlijk isoleert. Ze vullen twee plastic bekertjes met warm<br />
water waarvan er een geïsoleerd wordt. Vervolgens meten ze een aantal keer de<br />
temperatuur om te zien hoeveel de temperatuur daalt om zo te ondervinden welk materiaal<br />
het beste isoleert.<br />
Doelgroep<br />
Groep 5 t/m 8<br />
Beginsituatie<br />
De kinderen weten wat temperatuur is en hoe je dit kunt meten.<br />
Lesdoelen<br />
Directe doelen:<br />
De kinderen weten hoe je iets kunt isoleren en waarom je dit doet.<br />
De kinderen kunnen onderzoeken hoe de temperatuur van water zakt in een plastic bekertje<br />
dat wel geïsoleerd is en in een die niet geïsoleerd is.<br />
Indirecte doelen:<br />
Kerndoel 39. De kinderen leren met zorg om te gaan met het milieu.<br />
Leerlijn: Duurzame ontwikkeling, verantwoordelijk zijn voor de omgeving.<br />
Kerndoel 44. De leerlingen leren bij producten uit hun eigen omgeving relaties te leggen<br />
tussen de werking, de vorm en het materiaalgebruik.<br />
Leerlijn: Keuze voor geschikt materiaal in relatie tot de werking.<br />
Tijdschema<br />
Lesfase 1: Inleiding 5 min.<br />
Lesfase 2: Instructie 5 min.<br />
Lesfase 3: Verwerking 20 min.<br />
Lesfase 4: Evaluatie 10 min.<br />
Lesfase 5: Afsluiting 10 min.<br />
<strong>Material</strong>en<br />
- Stof<br />
- Wit papier<br />
- Keukenrol<br />
- Aluminiumfolie<br />
- Harde plastic bekers (minimaal 8)<br />
- Scharen<br />
- Plakband<br />
Groepsindeling<br />
De kinderen worden in vier groepen verdeeld. Bij het maken van de groepjes kunt u al<br />
rekening houden met de verschillende niveau’s van de leerlingen. Elk groepje krijgt twee<br />
plasticbekers die gevuld worden met warm water. Een hiervan gaan ze isoleren.<br />
39