04.09.2013 Views

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

SHOW MORE
SHOW LESS

Create successful ePaper yourself

Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.

2.1.4 Les 3: Ontwerpen en uitvoeren 2: Bruggen bouwen in de klas<br />

Inhoud en aanpak<br />

Een deel van de leerlingen zal tijdens het bezoek aan de natuurspeeltuin geen brug hebben<br />

ontworpen op de bruggenbouwplaats. Om toch tot een vergelijkbaar leerresultaat te komen,<br />

bouwen deze leerlingen bruggen in de klas.<br />

Doelgroep<br />

Deze les is dus bedoeld voor de leerlingen die in de natuurspeeltuin geen brug hebben<br />

gebouwd. U kunt ervoor kiezen om alle leerlingen een brug te laten bouwen in de klas. Lees<br />

hierover meer onder het kopje differentiatie.<br />

Deze les is geschikt voor de leerlingen uit de groepen 5 t/m 8. Hoe jonger de leerlingen hoe<br />

meer u ze moet begeleiden in het proces tijdens het uitvoeren van de opdracht.<br />

Lesdoelen<br />

Directe lesdoelen<br />

- De leerlingen kunnen een stevige, veilige brug bouwen van een meter lang die<br />

tenminste vijf speelgoedautootjes moet kunnen dragen;<br />

- De leerlingen weten dat de driehoeksconstructie sterker is dan bijvoorbeeld de<br />

vierkantconstructie;<br />

- De leerlingen kunnen tot een gezamenlijk eindproduct komen.<br />

Indirecte lesdoelen<br />

- De leerlingen kunnen verschillende constructievaardigheden toepassen op<br />

verschillende soorten bouwwerken;<br />

- De leerlingen kunnen tijdens diverse opdrachten samen tot een gezamenlijk<br />

eindresultaat komen;<br />

- De leerlingen kunnen op hun werk en op dat van anderen reflecteren;<br />

- Op basis van reflectie kunnen de leerlingen hun product aanpassen.<br />

Kerndoelen<br />

Als in natuurspeeltuin.<br />

Tijdschema<br />

Introductie: 10 minuten<br />

Bouwen van de brug: 20 minuten<br />

Reflecteren op de brug door kijken en testen: 10 minuten<br />

Aanbieden driehoeksconstructie: 10 minuten<br />

Verbeteren van de brug: 20 minuten<br />

Opnieuw reflecteren en afsluiten (foto): 10 minuten<br />

Afbreken en opruimen: 15 minuten<br />

Materiaal<br />

- IJsstokjes met gaatjes;<br />

- Splitpennen;<br />

- Meetlint of (bord)liniaal;<br />

- Speelgoedautootjes.<br />

22

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!