04.09.2013 Views

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

SHOW MORE
SHOW LESS

You also want an ePaper? Increase the reach of your titles

YUMPU automatically turns print PDFs into web optimized ePapers that Google loves.

1.2.2 Les 2 ‘Herontwerp een machine’<br />

Lesdoelen<br />

- De leerlingen kunnen een ontwerp maken van een nog niet bestaande machine<br />

waarbij kracht wordt overgebracht.<br />

- De leerlingen kunnen een bestaande machine op fossiele brandstof herontwerpen<br />

naar een machine met de zelfde doeleinden maar dan op spierkracht in combinatie<br />

met katrollen.<br />

- De leerlingen kunnen constructie methodes toepassen.<br />

- De leerlingen weten wat duurzame energie is, en hoe ze een bijdrage kunnen leveren<br />

aan een duurzaam klimaat.<br />

- De leerlingen hebben kennis van verschillende ‘’ouderwetse’’ constructie methodes<br />

Tijdsplanning<br />

Inleiding 15 minuten<br />

Uitleg activiteit 15 minuten<br />

Activiteit 30 minuten<br />

Afsluiting 15 minuten<br />

Totaal: 1 uur en 15 minuten<br />

Materiaal<br />

- Foto’s van apparaten waarbij een katrol is ingebouwd<br />

- Tekengerei<br />

- Wit A4- papier<br />

Groepsindeling<br />

Leerlingen gaan in groepjes van vier aan de slag. Bij een combinatieklas is het raadzaam om<br />

de leerlingen onderling te mengen.<br />

Lesverloop<br />

Inleiding<br />

Leerkracht bespreekt met de leerlingen wat ze in het Sloterpark hebben gezien en geleerd.<br />

Dit duurt tien minuten. Daarna laat de leerkracht foto’s zien van apparaten waarbij ook<br />

gebruik wordt gemaakt van katrollen.<br />

Uitleg Activiteit<br />

Er wordt een koppeling gemaakt naar de fossiele brandstoffen. Deze brandstoffen raken ooit<br />

op en zijn niet goed voor het milieu. Machines moeten dan vervangen worden door<br />

hefbomen, katrollen, mensenkracht en rolconstructies. Ieder groepje krijgt een foto van een<br />

machine. Deze machine moeten de leerlingen herontwerpen. De machine mag geen gebruik<br />

maken van fossiele brandstoffen<br />

12

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!