Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
You also want an ePaper? Increase the reach of your titles
YUMPU automatically turns print PDFs into web optimized ePapers that Google loves.
2.1 Thema: Bruggen<br />
2.1.1 Les 1: Confrontatie en Verkenning:<br />
Het bouwen van een zo hoog mogelijke toren<br />
Inhoud en aanpak<br />
In deze les is het de bedoeling dat de leerlingen torens gaan bouwen met ijsstokjes en<br />
splitpennen. De toren moet hoog en vooral stevig worden. De leerlingen worden in deze les<br />
geconfronteerd met de verschillende constructies en leren vooral onderzoekend wat de<br />
beste en stevigste constructie is voor het bouwen van een groot en hoog bouwwerk.<br />
Doelgroep<br />
Deze les is geschikt voor de leerlingen uit de groepen 5 t/m 8. Hoe jonger de leerlingen, hoe<br />
meer u ze moet begeleiden in het proces tijdens het uitvoeren van de opdracht.<br />
Beginsituatie<br />
Dit is een inleidende les dus er is nog geen beginsituatie. De kinderen moeten wel kunnen<br />
samenwerken en kunnen overleggen.<br />
Lesdoelen<br />
- De leerlingen weten dat de driehoeksconstructie de sterkste constructie is;<br />
- De leerlingen kunnen met splitpennen en ijsstokjes (eventueel spekkies en spaghetti<br />
een toren bouwen);<br />
- De leerlingen kunnen in een groep een opdracht uitvoeren;<br />
- De leerlingen kunnen reflecteren op het eigen werk en het werk van de ander.<br />
Tijdsschema<br />
Introductie/uitleg: 5 minuten<br />
Activiteit: 30 minuten<br />
Nabespreking: 20 minuten<br />
<strong>Material</strong>en<br />
- IJsstokjes;<br />
- Splitpennen;<br />
- Een boek dat u op de torens kunt leggen.<br />
15