Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change
Create successful ePaper yourself
Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.
2.3.2 Les 2: Confrontatie en verkenning in de klas<br />
Inhoud en aanpak<br />
In deze les voert u eigenlijk precies dezelfde activiteit uit als in de natuurspeelplaats. Deze<br />
les is dus bedoeld voor de kinderen die geen hut in de natuurspeelplaats hebben gebouwd.<br />
Tijdens de inleiding en de introductie van deze les bespreekt u de opdracht en de eisen die<br />
aan de hut gesteld worden. Tijdens de verwerking gaan de kinderen de hut bouwen en<br />
tijdens de evaluatie wordt de hut eventueel aangepast en verbeterd. Tijdens de evaluatie<br />
presenteren de kinderen de resultaten aan elkaar en evalueren ze elkaars werk.<br />
Doelgroep<br />
Deze les is geschikt voor de leerlingen uit de groepen 5 t/m 8. Hoe jonger de leerlingen hoe<br />
meer u ze moet begeleiden in het proces tijdens het uitvoeren van de opdracht.<br />
Beginsituatie<br />
De kinderen hebben een idee over de materialen die je nodig zou hebben bij het bouwen van<br />
een hut.<br />
De kinderen kennen enkele constructies.<br />
De kinderen weten wat isolatie betekent.<br />
Lesdoelen<br />
Directe doelen:<br />
- De kinderen kunnen een stevige, geïsoleerde hut bouwen.<br />
- De kinderen kunnen samenwerken.<br />
Indirecte doelen:<br />
- Kerndoel 39. De kinderen leren met zorg om te gaan met het milieu.<br />
- Leerlijn: Duurzame ontwikkeling, verantwoordelijk zijn voor de omgeving.<br />
- Kerndoel 44. De leerlingen leren bij producten uit hun eigen omgeving relaties te<br />
leggen tussen de werking, de vorm en het materiaalgebruik.<br />
- Leerlijn: Stevigheid, stabiliteit, driehoeksconstructie.<br />
- Kerndoel 55. De leerlingen leren op eigen werk en dat van anderen te reflecteren.<br />
- Leerlijn: Mening geven over eigen product en werkproces en over dat van<br />
groepsgenoten en eigen mening met argumenten onderbouwen.<br />
Tijdschema<br />
Inleiding: 5 minuten<br />
Instructie: 5 minuten<br />
Verwerking: 20 minuten<br />
Evaluatie: 10 minuten<br />
Afsluiting: 10 minuten<br />
42