04.09.2013 Views

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

SHOW MORE
SHOW LESS

Create successful ePaper yourself

Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.

2.2.3 Les 3 Drijven en zinken<br />

Inhoud en aanpak<br />

In deze les gaan de leerlingen ervaren welke materialen drijven, zinken of zowel drijven als<br />

zinken en hoe dat komt. De leerlingen gaan dit zelf ervaren door te experimenteren.<br />

Doelgroep<br />

Deze les is bedoeld voor leerlingen uit groep 5 t/m 8. Hoe jonger de leerlingen hoe meer<br />

begeleiding zij nodig hebben.<br />

Lesdoelen<br />

Directe lesdoelen<br />

- Leerlingen weten welke eigenschappen bepalen of materialen zinken of drijven.<br />

- Leerlingen leren hoe je een materiaal kunt vervormen zodat deze blijft drijven of juist<br />

gaat zinken.<br />

Indirecte lesdoelen<br />

- De leerlingen kunnen een experiment uitvoeren en de uitkomsten hiervan verklaren.<br />

Tijdschema<br />

Introductie: 5 minuten<br />

Kern: 20 à 30 minuten<br />

Afsluiting: 5 à 10 minuten<br />

Materiaal<br />

- Genoeg drijvende en zinkende materialen, zoals: kurk, aluminiumfolie, klei, knikker,<br />

hout, papier ed.<br />

- Emmers<br />

- Water<br />

- Theedoeken<br />

Groepsindeling<br />

Twee tot vier leerlingen per groepje.<br />

Lesplan<br />

Lesfase 1: Introductie<br />

Start de les door een punaise met de punt naar beneden in het water te leggen. Vraag de<br />

leerlingen wat ze zien. Leg de punaise daarna met het kopje in het water. Vraag de<br />

leerlingen wat ze nu zien. Vertel dat de leerlingen een experiment gaan doen naar<br />

materialen die drijven, zinken of zowel drijven als zinken en hoe dat komt.<br />

35

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!