04.09.2013 Views

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

Annex 3 B Teaching Material ... - C-Change

SHOW MORE
SHOW LESS

Create successful ePaper yourself

Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.

2.2.4 Les 4 Knopen<br />

Inhoud en aanpak<br />

In deze les gaan de leerlingen verschillende knopen leren om verschillende materialen aan<br />

elkaar te verbinden.<br />

Doelgroep<br />

Deze les is bedoeld voor leerlingen uit groep 5 t/m 8. Hoe jonger de leerlingen hoe meer<br />

begeleiding zij nodig hebben.<br />

Lesdoelen<br />

Directe lesdoelen<br />

- De leerlingen kunnen verschillende knopen leggen.<br />

- De leerlingen kunnen deze vaardigheid toepassen bij het vlotten en hutten bouwen.<br />

- De leerlingen kunnen oplossingsgericht werken.<br />

Indirecte lesdoelen<br />

- De leerlingen kunnen met verschillende knopen verschillende materialen met elkaar<br />

verbinden.<br />

Tijdschema<br />

Introductie: 5 minuten<br />

Kern: 40 minuten<br />

Afsluiting: 5 à 10 minuten<br />

Materiaal<br />

- Verschillende touwsoorten (wol, touw, dik, dun ed.)<br />

- Aantal grote stevige touwsoorten om knopen in te leggen<br />

Groepsindeling<br />

Twee tot vier leerlingen per groepje.<br />

Lesplan<br />

Lesfase 1: Introductie<br />

Bespreek met de leerlingen de verschillende touwtjes. Wat maakt het ene touw sterker dan<br />

het andere? Hoe wordt touw gemaakt? Waarom is touw sterk? Ed. Bespreek met de<br />

leerlingen waar touw voor gebruikt wordt. (bv. Schepen aanleggen, hijsen, verbinden ed.)<br />

Je kunt er verschillende dingen mee vastknopen of aan elkaar knopen. In deze les gaan jullie<br />

verschillende knopen leren. Deze zijn in een circuit opgesteld.<br />

37

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!