29.07.2013 Views

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

NB : AFHENTNING AF KØBTE EFFEKTER SENEST 14. NOVEMBER 2008<br />

386<br />

382 CD<br />

Aarup Jensen<br />

Slaget ved Køge Bugt. Sign. Aarup<br />

Jensen. Olie på lærred.<br />

67 x 97. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

382 383<br />

384 385<br />

383 CD<br />

Johan Neumann, f. Kbh. 1860, d. sst. 1940<br />

Sejlskibe ud for Helsingør, i baggrunden<br />

Kronborg. Sign. Johan Neumann,<br />

1934. Olie på lærred.<br />

67 x 97. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

384<br />

Carl Martin Soya-Jensen,<br />

f. Odense 1860, d. København 1912<br />

Udsigt mod København, i forgrunden<br />

bådebro. Sign. S. J. Olie på lærred.<br />

33 x 60. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

146 BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>116</strong><br />

386