29.07.2013 Views

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

567 * CD<br />

Gunleif Grube, f. Skála, Færøerne 1947<br />

"Regnbuefolket, her hvor regnbuen<br />

ender". Sign. Gunleif, 90 samt betegnet<br />

på bagsiden. Olie på lærred. 260 x<br />

194.<br />

Tvangssalg. DKK 15.000<br />

€ 2.000<br />

568 CD<br />

Lars Nørgård, f. Vejgård sogn, Aalborg 1956<br />

Erotisk komposition. Sign. på bagsiden<br />

Lars Nørgaard-87. Olie på lærred.<br />

205 x 170. DKK 30.000-40.000<br />

€ 4.000-5.400<br />

569 CD<br />

Wiliam Skotte Olsen,<br />

f. 1945, d. København 2005<br />

Figurkomposition. Sign. WSO. Bemalet<br />

persienne. 177 x 113. DKK 15.000<br />

€ 2.000<br />

BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>116</strong><br />

567 568<br />

569<br />

223