29.07.2013 Views

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

NB : AFHENTNING AF KØBTE EFFEKTER SENEST 14. NOVEMBER 2008<br />

564<br />

566<br />

564 CD<br />

Preben Wölck,<br />

f. Nykøbing Mors 1925, d. 2000<br />

"Ved havet". Sign. Wölck samt betegnet<br />

på bagsiden. Olie på lærred.<br />

65 x 81. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

565 CD<br />

Preben Wölck,<br />

"Portræt". Sign. Wölck samt betegnet<br />

på bagsiden. Olie på lærred. 81 x 100.<br />

DKK 12.000<br />

€ 1.600<br />

566 CD<br />

Preben Wölck,<br />

"Wagnertema". Sign. Wölck samt betegnet<br />

100 x 81. DKK 12.000<br />

€ 1.600<br />

222 BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>116</strong><br />

565