29.07.2013 Views

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

413 CD<br />

Peder Mønsted,<br />

f. Grenå 1859, d. Fredensborg 1941<br />

Snedækket landsby, Schweiz. Sign. P.<br />

Mønsted, Ponte Campovasto 1914.<br />

Olie på lærred. 50 x 84.<br />

DKK 30.000-40.000<br />

€ 4.000-5.400<br />

414 CD<br />

Peder Mønsted,<br />

Alpelandskab med to børn, i baggrunden<br />

sneklædte tinder. Sign. P. Mönsted,<br />

Werfen 1899. Olie på lærred.<br />

57 x 31. DKK 25.000<br />

€ 3.400<br />

BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>116</strong><br />

413<br />

414<br />

159