29.07.2013 Views

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

NB : AFHENTNING AF KØBTE EFFEKTER SENEST 14. NOVEMBER 2008<br />

531 CD<br />

Albert Bertelsen, f. Vejle 1921<br />

"Fjeldsplint". Sign. på bagsiden Albert<br />

Bertelsen, 1977. Olie på lærred. 55 x<br />

75. DKK 25.000<br />

€ 3.400<br />

531 532<br />

533 534<br />

532 CD<br />

"Komposition med brændt træ". Sign.<br />

Albert. Olie på lærred. 182 x 77.<br />

DKK 20.000-25.000<br />

€ 2.700-3.400<br />

533 CD<br />

"Frønnet træ". Sign. Albert, 1992. Olie<br />

på lærred. 82 x 89. DKK 8.000-10.000<br />

€1.100-1.300<br />

208 BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>116</strong>