29.07.2013 Views

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

NB : AFHENTNING AF KØBTE EFFEKTER SENEST 14. NOVEMBER 2008<br />

582 CD<br />

Thor Lindeneg, f. København 1941<br />

"Fugl eller fisk". Sign. Thor Lindeneg,<br />

04. Olie på lærred. 95 x 75. Uindrammet.<br />

DKK 15.000<br />

€ 2.000<br />

582 583<br />

584 585<br />

583 CD<br />

Pernille Stokkebye Gertsen,<br />

f. Kolding 1966<br />

"Frogmoods". Sign. monogram PSG,<br />

07. Akryl på lærred. 120 x 80. DKK 10.000<br />

€ 1.300<br />

228 BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>116</strong>