29.07.2013 Views

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

AUCTION 116 - Bruun Rasmussen

489<br />

491<br />

BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>116</strong><br />

489 CD<br />

Kurt Trampedach, f. Hillerød 1943<br />

Figurkomposition. Sign. Trampedach,<br />

New York 1984 samt på bagsiden.<br />

Mixed media på serigrafisk forlæg.<br />

80 x 60,5. DKK 20.000-25.000<br />

€ 2.700-3.400<br />

490 CD<br />

Selvportræt. Sign. KT. Olie på serigrafisk<br />

forlæg. 27 x 21. DKK 40.000<br />

€ 5.400<br />

490<br />

491 CD<br />

€ 2.700-3.400<br />

185