29.07.2013 Views

auktion 109 - Bruun Rasmussen

auktion 109 - Bruun Rasmussen

auktion 109 - Bruun Rasmussen

FRA 10. JANUAR KAN FOTOS AF ALLE EFFEKTER SES PÅ: WWW.BRUUN-RASMUSSEN.DK<br />

932 933 934<br />

932 *<br />

Ung nøgen kvinde med vase, blomster<br />

og bladværk. Usigneret. Statue af marmor.<br />

21. årh. Nyfremstillet. H. 150.<br />

Afbildet 10.000<br />

933 *<br />

Jagtgudinden Diana med hendes<br />

hund. Usigneret. Statue af marmor. 21.<br />

årh. Nyfremstillet. H. 124.<br />

Afbildet 10.000<br />

934 *<br />

Ung halvnøgen kvinde i lette gevandter.<br />

Usigneret. Statue af marmor. 21.<br />

årh. Nyfremstillet. H. 133.<br />

Afbildet 10.000<br />

935 *<br />

Et par sfinxer af brunbroget marmor,<br />

på tilhørende sokler. 21. årh. Nyfremstillet.<br />

Sfinxer H. 67. L. 100. B. 39,5.<br />

Sokler H. 51. L. 106. B. 46. (2)<br />

Afbildet 20.000<br />

BRUUN RASMUSSEN VEJLE AUKTION <strong>109</strong><br />

935<br />

241